نتایج جستجو برای عبارت :

بادبادک (هندسه)

در هندسهٔ اقلیدوسی یک بادبادک یک چهارضلعی محدب است که دو ضلع مجاور برابر داشته باشد. برخلاف متوازی‌الاضلاع که دو ضلع روبروی برابر دارد. این چهارضلعی مانند بادبادکی است که در آسمان پرواز می‌کند و به همین دلیل این چنین نام گذاری شده‌است.

در هندسهٔ اقلیدوسی یک بادبادک یک چهارضلعی محدب است که دو ضلع مجاور برابر داشته باشد. برخلاف متوازی‌الاضلاع که دو ضلع روبروی برابر دارد. این چهارضلعی مانند بادبادکی است که در آسمان پرواز می‌کند و به همین دلیل این چنین نام گذاری شده‌است.

منبع
هندسه یکی از درس های بسیار شیرین ریاضی است اما متاسفانه تعریف های زیاد و البته پیچیده که هر کدام از مفاهیم بسیار دارد دانش آموزان را از این درس زیبا زده می کند به همین دلیل در این وبلاگ سعی بر آن شده که مفاهیم پایه هندسه به زبانی ساده بیان شود که امیدوارم لذت ببرید.
هندسه های اُقلیدسی و نااُقلیدسی و بسط آن
نویسنده  فرزامی .  ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
هندسه-های-اقلیدسی-و-نا-اقلیدسی-و-بسط-آن-ماروین-جی-گرینبرگ-(1)
این کتاب شرحی زیبا از هندسه‌های نااُقلیدسی و زمینه‌ها و استلزام‌های فلسفی پیدایش آنها و نیز تنظیم مجدد مبانی هندسه‌ی اُقلیدسی پس از این کشف مهم است. عموم علاقه‌مندان به ریاضیات و دانشجویان درس” مبانی هندسه ” مخاطبان این کتاب هستند.
خواننده با مطالعه این کتاب و به خصوص با ملاحظه اثبات قضیه اول ماورای ریاضی د
کتاب بادبادک باز
نویسنده: خالد حسینی
مترجم: رضا زارع
ناشر : آسمان علم
رقعی جلد سخت
392 صفحه
رمان بادبادک ‏باز ما را به ایّامی می برد که رژیم سلطنتی افغانستان در
میان بی‏ خبری مردم سقوط می ‏کند و این کشور دستخوش تحولاتی می‏ شود که تا
امروز شاهد آنیم. اما در این رمان حوادث سیاسی گذرا و حاشیه‏ ای است و
داستان اصلی آن زندگی دو پسر است که با هم در یک خانواده بزرگ می‏ شوند و
از یک پستان شیر می ‏نوشند و دوستی عمیقی بینشان شکل می ‏گیرد. ولی دنیای
ا

نقطه یا نقطه فضایی در هندسه، توپولوژی و دیگر شاخه‌های ریاضیات، مفهومی است مجرد برای بیان موقعیتی دقیق در مکان. به بیانی ساده‌تر، نقطه وجود خارجی ندارد و تنها یک مفهوم است. نقطه‌ها در هندسه بدون بُعد هستند، پس هیچ‌یک از پارامترهای اندازه‌گیری بُعد همچون طول، مساحت و حجم را ندارند.

بادبادک میدونه تو زندگیش فقط به یک نخ بنده.
اون هم یه نخ نازک .
ولی خیلی قشنگ تو دل آسمون میرقصه و میخنده.
رقصیدنش قشنگ و دیدنیه .
چون مطمئنه که صاحبش حواسش هست که یوقت نخ رها نشه،خیالش راحته راحته.
این رو هم ایمان داره که اگه یه وقتی یه جوری نخ از دست صاحبش رها شد اون به جای بهتری خواهد رسید.
بادبادک قشنگه
بادبادک خوشرنگه
بادبادک شادترینه که با دیدنش لذت میبری.
بادبادک درس ایمان میده ؛درس اعتماد.
کتاب امروز واقعا یک شاهکاره، یک رمان سرزنده است، کتابی که بعد از تمام شدنش آرزو میکنید کاش هم چنان ادامه داشته باشد. 
به راستی بعد از خواندن این کتاب باید گفت، مرگـ بر جنگ، مرگ بر خرافه‌پرستی، مرگ برر تجاوز، مرگ بر نژادپرستی... 
عنوان: بادبادک‌باز (The kite runner)
نویسنده: خالد حسینی
مترجم: مهدی غبرائی
 «بادبادک باز» یا کاغذپران، نخستین اثر منتشر شده از خالد حسینی، رمانی به زبان انگلیسی است. این رمان، نخستین اثر یک نویسنده افغان به زبان انگ
آموزش ساخت بادبادک مقوایی : از وب سایت آی آر میکس آموزش یک نوع بادبادک پاچه ای هم داخل همون صفحه که بالا لینک کردم موجود هست.لذت ببرید.
این نوع بادبادک راحت ترین و ساده ترین نوع بادبادک است و در کمتر از چند ساعت ساخته می شود. برای ساخت این نوع بادبادک به ابزار زیر نیاز دارید. مقوا در ابعاد ۲۲*۲۸ سانتی متر چسب نواری چسب مایع قیچی روبان نخ دو عدد چوب برای شروع مربع را از وسط تا کرده و به دو نیم کنید:

یک تکه از چوب ها را بصورت مستقیم از بالا به پایین
یادمه بچه مدرسه ای که بودم، یکی از بچه ها بعد کلاس رفت پیش معلم هندسه و پرسید به نظرتون من چه جوری هستم؟ معلم هم بهش جواب داد: تو یه موتور بنز هستی که روی بدنه ژیان سوار شده. ظرفیتت خیلی خیلی بالاست ولی ازش استفاده نمی کنی. بلافاصله منم که کنجکاو شده بودم خودم رو از دریچه معلم هندسه بشناسم پرسیدم: آقا ما چی ؟ اونم بدون اینکه بهم نگاه کنه گفت: تو که وضعت خرابه. درست بشو نیستی!
این خاطره همیشه گوشه ی ذهنم هست. هر وقت یه جایی گند می زنم میاد جلوی چشمم
بادبادک‌باز نوشته‌ی خالد حسینی
خالد حسینی «بادبادک‌باز» را زمانی می‌نویسد که کشور افغانستان یک جوّ سیاسی متغیر را از دهه‌‌ی ۱۹۷۰ تا حملات ۱۱ سپتامبر و پس از آن تجربه کرده است. بادبادک‌باز داستانِ عجیب و پیچیده‌ی دوستی میان امیر (پسر یک تاجر ثروتمند) و حسن (پسر خدمت‌کارِ پدر امیر) است تا زمانی که اختلافات فرهنگی و طبقاتی و آشفتگی‌های جنگ آن دو را از هم جدا می‌کند. حسینی سرزمین مادری‌اش را طوری برای‌مان زنده می‌کند که پس از حملات ۱۱ س
هو العلیم

بادبادک باز
نوشته خالد حسینی
ترجمه حمیدرضا بلوچ
مقدمه:مدت زیادی بود که اینجا کتابی رو معرفی نکرده بودم،چون جنس کتاب هایی که توی این مدت خونده بودم چندان همگانی نبود،کتابهایی در مورد فلسفه و تاریخ و دین!!!
کمتر از یک سال پیش بود که در اینجا،از همین نویسنده کتاب دیگه ای رو معرفی کردم...
ادامه مطلب
( کودکی به پدرش می گوید بابا نگاه کن بادبادکم میره پیش خورشید. )
روزی کودکی بادبادکش را به اسمانها نخ می داد و لذت بازی می برد . انقدر بادبادک بالا رفته بود که از چشم کودک گم شده بود . بادبادک در اوج اسمانها می رقصید و پایین دست و زمین را نگاه می کرد . از لابلای ابرها و بادها گذشت و گذشت تا به خورشید رسید . وقتی خورشید را تک و تنها دید گفت تو اینجا چه می کنی چقدر  زیبا و درخشان هستی , چگونه ان همه روشنایی را از خود منتشرمی کنی که جهان به این بزرگی را م
سلام
در اینجا مطالب و ویدئو های مجازی گذاشته میشود
______________________________________________________________________________________________________________________________
دریافتعنوان: هندسهحجم: 12.7 مگابایتتوضیحات: برگه فیثاغورث سوال یازده
______________________________________________________________________________________________________________________________دریافتعنوان: هندسهحجم: 10.1 مگابایتتوضیحات: برگه فیثاغورث و نسبت های ویژه
_______________________________________________________________________________________________________________________________
دریافتعنوان: هندسهحجم: 12.7 مگابایتتوضیحا
عجب هندسه ای دارد این تبعید
قانونی به مساحت همه ی دلتنگی ها...
قاعده اش در بی شرمی های روزگار ضرب می شود
و محیطش با خستگیهات جمع ...
رویاها با هزاران صفر برابر می شوند
و سایه های تاریک تکرار
مجذور عمری می شود شریف،
تهی از توان گردنکشی!
نقطه پرگار باختنی است با شکوه!
باختنی همسفر همه ی شعاع های دویدنت.
و تو با غرورت می مانی
تنها و شکسته
مانده در راه!
و فرسنگها دورتر از امروزت.
مجید غلامرضایی
چهاردهم اردیبهشت نود و هفت
بسم الله مهربون :)

خون خیلی قشنگه ولی سخته. واقعا سخته و کلافه شدم. از وقتی دانشگاه قبول شدم به خصوص دوران علوم پایه انقدر حفظیات خوندم و چیزای مختلف و گاها بی ارزش حفظ کردم که احساس میکنم ذهنم بسته و تنبل شده. قدرت تجزیه و تحلیلم اومده پایین. دبیرستانی که بودم حداقل ریاضی، فیزیک، هندسه حل میکردم، ذهنم به چالش کشیده میشد. از بعد کنکور و ورود به دانشگاه ذهنم شروع کرد به افت کردن و تنبل شدن. حتی برای یک ثانیه هم روی موضوعی فکر نکردم و فقط حفظ کرد
گام به گام هندسه دهم،سه فصل اول
وب درسجزوه هندسه دهم, گام به گام هندسه دهم

سلام با یاد خدا ! در این فایل از سایت وب درس گام به گام هندسه دهم،سه فصل اول را برای شما دانش آموزان و دبیران گرامی قرار دادیم . گام به گام هندسه دهم فصل اول و دوم و سوم یا همون جزوه هندسه دهم است . این جزوه سه فصل اول و دوم و سوم کتاب هندسه دهم را پاسخ داده است.
گام به گام هندسه دهم،سه فصل اول
فصل اول
فصل دوم
فصل سوم
هندسه و به ویژه ترسیم های هندسی از دیرباز مورد استفاده بشر
دانلود آهنگ جدید رها مرتضوی بادبادک ها
دانلود آهنگ رها مرتضوی به نام بادبادک ها کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ ، با لینک مستقیم ، همراه با پخش آنلاین و متن آهنگ
دانلود آهنگ فوق العاده بادبادک ها با صدای رها مرتضوی از جوان ریمیکس
Download New Music Raha Mortazavi – Badbadak Ha

آهنگ جدید رها مرتضوی منتشر شد.
این موزیک جدید رها، بادبادک ها نام گرفت و در تاریخ ۳۰ تیر منتشر شد.
امیدوارم شنوندگان از موزیک رضایت داشته باشند.
هم اکنون می توانید موزیک پیشنهادی ادمین سایت را از لینک زی
Sarıgerme Kite Festival
ترکیه، کشوری است که در این چند دهه گذشته پیشرفت بسیار خوبی در زمینه جذب توریسیت داشته است و با مکان های دیدنی و بناهای تاریخی و همچنین امکانات رفاهی و تفریحی که فراهم کرده است یه یکی از مقصد های مهم گردشگری تبدیل شده است و در طول سال مورد بازدید تعداد زیادی از توریستهای خارجی از اکثر نقاط جهان قرار می گیرد. در این کشور هر ساله مراسم و جشن های مخصوصی برگزار می شود که ریشه در فرهنگ و تاریخ و اعتقاد مردم آن منطقه دارد. در این مطلب آژ
همیشه که نباید با کیمیاگر و شازده کوچولو به سال‌های نوجوانی‌ات برگردی. حتی هیچ نسخه‌ای هم برای اینکه مجبوری مدام چارتار و شجریان گوش بدهی وجود ندارد. گاهی خیلی اتفاقی بین تدتاک‌های آفر یو.تیو.ب یک "بگو منو کم داری بگو" تو را تا روزهایی که هنوز دانش‌آموز ریاضی‌فیزیک بودن ابهت داشت و می‌توانستید گرد هم جمع شوید و بخوانید "نمره بیست کلاسو نمی‌خوام" عقب می‌کشاند و یهو به خودت می‌آیی و می‌بینی حتی دلت برای خانم یوسف‌پوری که سر کلاس هندسه‌
تقریبا می تونم بگم نا امیدی یه بخش جدایی نا پذیر این روزامه
یه نگاه به پاییز کردم دیدم کلن هیچکدوم از تست های مبحثای هندسه رو نزدم میدونید یعنی چی؟یعنی سه ماه تو هندسه عقبم اونم درسی که کلن برام تازست
ریاضی ۲ هفته شایدم بیشتره عقب افتادم
وقت ندارم و یک عالمه کارای غیر منطقی باید انجام بدم 
بدنم عجیببب خسته است و نمی کشه ،انگیزم صفره ،تمرکزم سفره،در مقابل درس خوندن واقعا کشش ندارم
احساس میکنم نمیشه یه دلم میگه ول کنم برم برای سال بعد یه دلم م
پس از 10 سال فعالیت در حوزه آموزش و منتورینگ تصمیم گرفتم که برخی چالش ها، سوالات و مشکلات عموم مردم را در قالب مقاله هایی کوتاه و کاربردی ارائه دهم، از این رهیافت هندسه یادگیری به نظرم  چگونه آموختن را در ما آغاز می کند.
پس از شما دوستان عزیز دعوت می کنم که هندسه یادگیری را مطالعه نمائید و در کاستی های آن بنده را راهنمائی کنید.

جهت دریافت مقاله اینجا را کلیک کنید
داشتم تست هندسه میزدم یه تست جالبی بود تا وسطاش حل کردم بعد دیگه نتونستم حل کنم؛ جواب سوال رو که دیدم، دیدم اَاَاَاَ چه نکته ظریفی داشت، در ذهن خودم گفتم:«هندسه واقعا درسیه که دقت و تمرکز میخواد فکر آدم و باز میکنه باعث میشه آدم از تمامی دیدگاه ها به مسئله نگاه کنه، چه خوب میشه نگاه آدم نسبت به همه چی تو زندگی اینجوری باشه»
کلمه هندسه و مهندس تقریبا هم خانواده ان شاید مهندسی شغل خوبی برام باشه شایدم نمیدونم واقعا. راجع به آینده انتخاب کردن پد
بادبادک‌باز، کتابی جالب با ماجراهای جذاب و البته غم‌انگیز‌ !
بعد از مدت‌ها دوباره اتفاق افتاد که کتابی را بخوانم و شب در میان شهرِ کتاب قدم بزنم، آن‌شب روحم تمامِ وقتش را در خیابان‌های کابل گذراند،در خیابان وزیر اکبر‌خان و کنار سپیدار قد بلند حاشیه‌ی خیابان‌، کنار لباس‌های رنگی رنگی زنانه و چپن بلند مردانه و دامن‌های حاشیه‌دوزی شده‌‌ی زنان افغان‌، با پس زمینه‌ی صدای احمد ظاهر، کنارِ مسجدِ روی جلد کتاب و بعد... مخروبه‌های کابل ...
یکی از رشته های جذاب گروه ریاضی که بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در این رشته هستند، مهندسی معماری است. زیرا معماری یک هنر است و مباحث درسی این رشته ترکیبی از فن و هنر است. مواردی که برای تبدیل فرد به یک معمار خوب نیاز است شامل کمی ذوق هنری، قدرت خلق یک اثر نو، تخیل قوی و روحیه کار گروهی می باشد. مهندس در لغت به معنای هندسه دان است و به فردی می گویند که با هندسه و مباحث هندسی سر و کار دارد و معمار هنرمندی ست که به کمک مباحث هندسی بنایی می ساز
به نظر میاد این کورس قراره نظرم رو درباره شدت سختی ریاضیات عوض کنه.
پ.ن: جبر خوندن نوعی مراقبه‌ست. محتاج تمرکز بالا، آرامش، بدون هیجاناتِ حتی ته‌نشین‌شده. برعکس، هندسه، یا به‌طور خاص هندسه اقلیدسی، شاید فیلد هیجان‌زده‌هاست. اون هم نوع دیگری از مراقبه‌ست، اما توش لازم نیست cross-legged بشینی و ذهنت رو در یک نقطه تجمیع کنی؛ شاید حتی لازم باشه از شدت هیجان و تپش به پرواز در بیای و از زندان ذهنت رها بشی. زندان ذهنت، همون خطوط روی کاغذن که برای پیدا
این هم از این  دیگه راحت شدیم
لعنتی یکی از سخت ترین امتحان هایی بود که داشتیم  ؛ به قدری که هیچ کدوم از امتحان ها به گرد پای این هندسه لعنتی نمی رسیدن
سوال 12 ی سوال رسما تیر خلاص بود  ؛ به طوری که من که کل این دو روز رو فقط هندسه خوندم بازهم تو کف اون دوتا سوال موندم  . من فقط داشتم به سوال ها نگاه می کردم که یهو ی راه حل مشتی اومد تو ذهنم گفتم : احمق جان ! چرا زودتر این کار رو انجام ندادی !؟ ی y به جای اون مقادیری که میخوای بزار آخر سر
ادامه مطلب
حدها‌ی آکرونال و قضیه‌ی شکافندگی
مرجع اصلی آن مقاله Achronal Limits, Lorentzian Spheres and Splitting از Gregory J. Galloway and Carlos Vega است که آن را در سایت قرار داده‌ام. در این پایان نامه تعمیم گسترده‌ای از مفهوم شبه‌کره در هندسه لورنتسی را خواهیم داشت. پایان نامه شامل پنج فصل است. در فصل اول، پیشنیازها. در فصل دوم، شبه‌کره‌های تعمیم یافته در قالب حد‌های آکرونال. در فصل سوم، شبه‌کره‌های کشی و شعاعی معرفی شده‌ اند و در فصل چهارم، ابتدا مشخصه‌های سختی و تحدب شبه کره‌
دانلود گام به گام هندسه دهم
جواب فعالیت های هندسه دهم
دانلود از سرور های قدرتمند نمره پلاس
امروز در سایت نمره پلاس قرار است تا گام به گام هندسه دهم را برای شما دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری قرار دهیم. در این کتاب که به صورت PDF می‌باشد جواب فعالیت هندسه دهم به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده شده است .جهت دریافت گام به گام هندسه دهم به ادامه مطلب مراجعه فرمایید .
دانلود در ادامه مطلب ….
برای دریافت دانلود گام به گام هندسه دهم روی لین
کلیک کنید
2
[ T y p e h e r e ]
همسایهی پری
"فصل اول"
به نام پرودگاری که خالق زیبایی هاست
این رمان برگرفته از تخیلات من نا نویسنده است وهر گونه تشابه اسمی
کاملا تصادفی میباشد.
نگاهی به انبوه کتابهای کنار دستش انداخت، ریاضی ، فیزیک، جبر
هندسه ،پری نازبا خود اندیشید، خدایا چرا این هندسه ی کوفتی توی سر
من نمی ره؟!.روی اولین پله ی ایوان نشست و پاهای برهنه اش را برروی
دومین پله ی داغ و تب دار گذاشت . بی حوصله موبایلش را برادشت و
نگاهی به صفحه ی شکسته شده . دک

اشاره: آیا بین سبک زندگی و نوع ظهور و بروز اجتماعی عالمان دینی در شرایط تحقق حاکمیت دینی و غیر آن تفاوت‌هایی وجود دارد؟ آیا موقعیت حاکمیت دینی اقتضاءات و وظایف تازه‌ای را بر دوش این طیف از نخبگان جامعه می‌گذارد؟ با پیدایش انقلاب اسلامی شرایط تازه‌ای از حیات دینی برای دین، عالمان، دین‌مداران و جوامع معنویت‌گرا به‌وجود آمد. شرایطی که تا پیش از آن تجربه مشابهی برای آن نداشتیم. جامعه پس از انقلاب، نیازمندی‌ها و مراقبت‌های ویژه‌ای را
1. حاجی چرا یهو انقد همه چی سخت شد؟ :| من تجسم فضاییم تو دیواره. خب؟ بعد کلا بحث دوران و اینا که میشه دست و پام رگ به رگ که هیچی، رگای مغزمم دوران پیدا میکنن :| مرگ بر هندسه :| از این به بعد که از بحث ماتریسا میاد بیرون باید در اوج خداحافظی کنم و بعد از درصدای هشتاد نود به همون خود واقعی هندسه م برگردم :| بالاخره کل شی یرجع الی اصله، ملت به آغوش یار، منم به درصد ده بیست هندسه :| زیبا نیست؟ هست دیگه...
از دینی و عربی نگم براتون... دینی اون درسای احکام و اینا
«فقط یک گناه وجود دارد، فقط یکی، آنهم دزدی‌ست. هرگناه دیگری صورت دیگر دزدی‌ست.وقتی مردی را بکشی زندگی را از او دزدیده ای. حق زنش را برای داشتن شوهرش دزدیده ای، همینطور حق بچه هایش را به داشتن پدر. وقتی دروغ میگویی حق طرف را برای دانستن راست دزدیده ای، وقتی کسی را فریب دهی، حق انصاف و عدالت را دزدیده ای. میفهمی؟».بادبادک باز _خالدحسینی  فقط یک گناه وجود دارد
وقتی خاطرات رو از روی تقویم مرور میکرد میفهمید خیلی ازشون نگذشته اما در واقع خیلی پرت و دور افتاده به نظر میرسیدن.انگار همین دیروز بود که توی سیاهچال تاریک و خونین فرمانروایی میکرد و حالا چنین بیشرمانه خودش رو فراموش کرده بود و قدم برمیداشت.تاریکی و نفرت را دفن کرده بود و به سمت آرزوهاش میرفت.چه مضخرفاتی!آستین هاش رو روی زخم هاش کشید و تظاهر کرد نگاه قضاوتگرانه شون رو ندیده. تاکی باید به قضاوت های مردم اهمیت میداد و براشون وقت میگذاشت؟رویاه
آموزش ضروری

آموزش ضروری Autodesk Dynamo به مشتریان Revit اجازه می دهد تا دستگاه های سفارشی بسازند تا مشکلات نمایشی خود را به روش های هوشمندانه تر و سریع تر حل کنند.
شما می توانید برای تجزیه اطلاعات ، خواندن و تغییر اطلاعات از منابع خارجی ، ایجاد هندسه در خود دینامو یا تغییر هندسه در سوابق Revit - همه با استفاده از زبان بصری مبتنی بر توپی دینامو - محاسبه کنید.
این کلاس آموزشی شما را به درک ایده های اساسی برنامه نویسی رانندگی دینامو و تقویت از دیدگاه نمای
گام به گام فصل دوم هندسه 3(دوازدهم)
امروز هم برای پایه دوازدهمی های عزیر قصد داریم تا گام به گام فصل دوم هندسه دوازدهم را قرار دهیم . . همچنین شما میتوانید این مطلب را در ادامه مطلب و به صورت رایگان همراه با جواب دریافت نمایید .  
ادامه مطلب
میدونی درواقع یه حقیقتی وجود داره که وجدان من رو آزار میده و اون اینه که من تو این سه سال کمتر موقعی بوده که زیست رو فقط و فقط برای زیست بودنش دوست داشته باشم، یعنی همیشه اینطوری بوده که "زیست رو فلان جور بخونم که تو کنکور فلان درصد بزنم" یا "از فلان منبع فلان قدر تست بزنم که درصدمو به فلان برسونم"، و خب این اصلا جالب نیست. یا لااقل تایپ من نیست. این به تو اون لذت وصف ناشدنی آمیختن با مفاهیم و اون دیدکلی زیبا راجع به ماهیت چیزی که داری میخونی رو ن
برای دریافت دریافت این کتاب ها با کارت عضویت به کتابخانه عمومی آیت الله اراکی مراجعه بفرمایید.
              رنجبران               

ردیف
عنوان

1
قصه از امام علی (ع) و یارانش

2
بارتیموس - طلسم سمرقند

3
بازار طاووس

4
بزن بیرون و بازی کن - بازی های دوست داشتنی بیرون از خانه

5
بهترین قصه گو برنده اسن؛ چطور قصه کسب و کارتان را رونق دهید

6
پیشانی شیشه ای (مجموعه داستان جنگ)

7
پینوکیو

8
جمشید (قصه های شاهنامه)

9
جوانان درباری و آرمانشهر

10
داستان های دوس
آموزش اساسی Dynamo 2.x

Autodesk Dynamo به مشتریان Revit اجازه می دهد آموزش اساسی Dynamo 2.x تا مشکلات خود را با روشهای درخشان تر و سریع تر مقابله کنند.
می توانید اطلاعات را از منابع خارجی تفسیر و تفکیک کنید ، هندسه جدیدی ایجاد کرده و هندسه در سوابق Revit موجود را تغییر دهید - همه از زبان بصری مبتنی بر توپی Dynamo استفاده می کنند.
این کلاس آموزشی باعث می شود شما ایده های اساسی رانندگی برنامه نویسی بصری را با دینامو درک کنید و آنها را در نمایش ترکیبی در Revit بکار بگیرید.
همانطور که در بخش نخست (کلیات) مبحث بروزرسانی مدل اجزا محدود به آن اشاره شد، جمع آوری اطلاعات میدانی از رفتار واقعی سازه یکی از مراحل مهم این فرآیند می باشد. جمع آوری اطلاعات می تواند شامل هندسه سازه، رفتار مصالح و یا رفتار دینامیکی (مودال) آن باشد. در ادامه مبحث بروزرسانی مدل اجزاء محدود به معرفی روش های مختلف در مورد هریک از ابعاد فوق خواهیم پرداخت.
در این مقاله، به معرفی برخی از روش های جمع آوری هندسه سازه می پردازیم.

ادامه مطلب
اگر خدایی هم آن بالا هست
به‌جز آمار برداری از ویسکی خوردن
و گوشت خوک خوردنِ من،
حواسش
به چیزهای مهم‌ترِ دیگری نیز باشد ...!
بادبادک باز
خالد حسینی
@Parsa_Night_narrator
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال

در هندسه مقدماتی، واژهٔ عمود رابطهٔ دو خط را توصیف می‌کند که با زاویه قائمه با یکدیگر تقاطع می‌کنند. یعنی زمانی گفته می‌شود یک خط بر یک خط دیگر عمود است که آن دو خط با یکدیگر زاویه قائمه بسازند.

جهان از کجا شروع می شود؟
این سوال یه نکته غلط و پنهان دارد و مانند تقسیم یک عدد بر صفر! پی پاسخ و مبهم می ماند.
نکته آن است که جا و مکان هم در محدوده ی جهان است و هر نقطه که جا و مکان معنی دارد، جهان هم معنا دارد. بنابراین مکانی که «جهان» نباشد وجود ندارد.
ادامه مطلب
داستان قسمت 72 سریال ترکی لروکس / همه جا تو
داستان کامل قسمت 72 هفتاد و دوم سریال لروکس /همه جا تو -سریال همه جا تو قسمت 72
قبل از هر چیز پوزش می طلبم اگر تا الان نتونستم خیلی خوب به وبسایت رسیدگی کنم. راستش وقت لازم برای این کارو ندارم، ولی از امروز سعی می کنم به صورت منظم قسمت های مختلف سریال رو با خلاصه داستان روی وبگاه قرار بدم.
سریال لروکس یکی از سریالهای جذاب و پر بیننده است و مخاطبین وبسایت به صورت مداوم از ما آمار میخوان
در زیر داستان قسمت 72
خط داری انواع مختلفی می باشد که مهمترین آن ها عبارتند از:
۱-نیم خط:خطی است که از یکسو نامتناهی (بی پایان) و از سوی دیگر محدود (متناهی) به یک نقطه باشد.
۲-پاره‌خط: در هندسه به جزئی از خط گفته می‌شود که به دو نقطه انتهایی محدود شده، و تمامی نقاط مابین آن دو را در بر بگیرد.

منبع
هندسه
.
.
.
.
کنکوریا می دونن چی میگم :)

نه وقت میشد یخونیم نه وقتی میخوندیم میفهمیدیم :)

تو این اپ که طراحی منحصر به فردی داره سعی کردیم این مشکلات رو حل کنیم

با ما همراه باشید

بله...

یک جزوه ساده و روووووووووووووووووووووون برای خوندن هندسه دهم

با مثال و همچنین تست

آره درست نوشتیم
تو این شما امکان تست زدن دارید که تو نوع خودش معرکه اس

خب دیگه

پس چرا منتظرید 

اگه کنکوری یا دهمی معطل نکن سرییییییییع دانلود کن 
اگر هم نیستید ب
بادبادک‌باز کوچک، امیر، سلام!
 می‌دانم که وقتی این نامه به دستت برسد دیگر آن بادبادک‌باز کوچک با چُپُن رنگی بر فراز عمارت نیستی، می‌دانم که حتی یادآوری آن خاطرات هم می‌تواند برایت تلخ و آزار دهنده باشد، اما راستش را بخواهی دلیل اصلی مخاطب قرار دادنت همان خاطرات زیبای کودکی و روزهای شاد مردم افغان است!
 قرار بود بنویسم، صبح یک روز که خواب از سرم پریده بود تو به خاطرم هجوم آوردی و تصمیم گرفتم که نامه‌ را به تو بنویسم! راستش روزهاست که تلاش
«آیرودینامیک» (Aerodynamics) را عموما می‌توان به حرکت اجسام مختلف در هوا مرتبط دانست. قوانین حاکم بر آیرودینامیک نشان می‌دهند که چگونه یک هواپیما قادر به پرواز است. تمام اجسامی که در هوا حرکت می‌کنند، تحت تاثیر قوانین حاکم بر آیرودینامیک قرار دارند. این اجسام می‌توانند یک موشک در حال انفجار یا یک بادبادک در حال پرواز و حتی یک ماشین مسابقه باشند. در واقع زمانی که یک جسم متحرک توسط هوا احاطه شده باشد، علم آیرودینامیک در مورد آن به کار می‌رود.
این
علم دینی
مبحث علم دینی، یکی از مباحث چالشی است که با دو رویکرد مخالف و موافق همراه است.یکی از موافقان نظریهٴ علم دینی، آیت الله جوادی آملی دام‌ظله است.در
مسیلهٴ چگونگی تحقق علم دینی، رویکرد حداکثری را به دین می‌پذیرند و
معتقدند که دین، شامل تمام علوم می‌شود و علم غیردینی وجود ندارد.دیدگاه حداکثری علم دینی، دارای سه مرحله است: ١. قرار دادن عقل در هندسهٴ معرفت دینی؛ ۲.تنفیذ شرع بنای عقلا را؛ ۳.تبیین کلیات علوم با دلیل نقلی.این مراحل به صورت
زنگ
درس
فعالیت های انجام شده (تدریس)
فعالیت های خواسته شده (تکلیف)

اول
ریاضی
حل مسئله از فصل هندسه
سوال دو صفحه 52 کتاب تکمیلی در دفتر

دوم
اجتماعی
چک کردن فعالیت ها و کاربرگ ها
امادگی برای جلسه بعد

سوم
ورزش
تدریس حرکت پاشنه پنجه
تحقیق 5 صفحه دست نویس (اختیاری کسانی که نمره کم دارند)

چهارم
معارف
بررسی درس هشتم
امادگی برای جلسه بعد
فقط هوشنگ سیحون میتونست سازنده ‌ی آرامگاه خیام باشه.شعر دیواره رو بده جلال‌الدین همایی انتخاب کنه،ده پایه متقاطع رو برای اشاره به هندسه،گل سنبله رو در اشاره به ریاضیات،و ستاره ‌ی سقف رو برای اشاره به نجوم تعبیه کنه،و حتی درختای زردآلو رو برای تحقق آرزوی خیام که در چهار مقاله ی عروضی اومده!
ایران ارشیتکت چیست؟
ایران ارشیتکت بیش از ۶۰۰۰ سال تاریخ پیوسته دارد.
دست کم از ۵۰۰۰ق. م معماری هر چه باشد سازنده و سامان دهندهٔ فضای زیست انسان است.
مقصود ادراک گذشته و آموختن آن گوهر اساسی ایران ارشیتکت، یعنی فضاست، چیزی که دیگر زمان نمی‌شناسد.
فضای شهری واجد همین گوهر اساسی است.
گرایش اجتماعی و معماری
عامل اصلی وحدت و هماهنگی ایران ارشیتکت در گرایش و اعتقادهای مذهبی نهفته‌است.
گرایش‌های مذهبی که محور اصلی آن احدیت و وحدانیت است.
فرهنگ ا
هندسه ((به یونانی: γεωμετρία)، ژئو«زمین»، مترون «اندازه‌گیری») شاخه‌ای ازریاضیات است که با شکل، اندازه، موقعیت نسبی اشکال و ویژگی‌های فضا سروکار دارد. ریاضی‌دانی که در شاخهٔ هندسه کارمی‌کند هندسه‌دان نامیده می‌شود. هندسه به‌طورمستقل درپاره‌ای از تمدن‌های اولیه به شکل بدنه‌ای از دانش عملی در مورد طول، مساحت و حجم ظهور کرد و پایه‌ریزی آن به عنوان یک دانش رسمی ریاضی در زمان تالس (قرن ششم پیش از میلاد) آغاز شد. در قرن سوم پیش از میلا
تو محلمون یکی بود بهش می گفتن رسول بگ
از اون بنده خدا هایی که تو بچگی شون موندن با اینکه 40 سالشون شده بود
قبلا تو هر محلی یکی از اینا بود الان انگار اینا هم کم شدن
القصه... وقتی 9سالش بود تصادف کرد و 40 ساله که هنوز 9 سالشه
برادرش یکی از شجاع ترین شهدای محلمون بود... از اونا که می رفت تو دل عراق برای جمع آوری اطلاعات... کار این رسول جمع کردن بچه ها برای کارت بازی و ساخت رزین های نقطه زن(فارسیش فک کنم دوچله بشه... از این تیرکمون ها که باهاش فلسطینیا سنگ م
دوستان عزیز دقت کنید که :
۱- همه(یعنی همه) و دقیقا همه باید روز دوشنبه دفترچه‌های برنامه‌ریزی که دریافت کردند را تحویل بدهند.(چه سفید چه سیاه)

۲ - قابل توجه کلاس‌های ۸/۳ و ۸/۴ ، روز دوشنبه هر کدام دو زنگ هندسه دارید و ۸/۴‌ایی‌ها دو زنگ هم کامپیوتر دارند.
هر دو مطلب ۱ و ۲ در صورت باز بودن مدرسه برقرار خواهد بود.
یا علی
1. چرا دو شنبه نمیشه بریم عروسی و از شر این ناخونای دسته بیل راحت شم؟ :| کوتاهشون کنم، دلم برا خود بچه مثبتم تنگ شده :|
2. مامانم صبح بیدارم کرد درس بخونم :| نمی دونم چه فکری راجع به من کردن :|| رفتن بیرون و منم تا بیان تنهایی تو خونه قر دادم :| شما هم وقتی تو خونه تنهایین قر بدین خیلی حال میده :)))
3. ری ری زنگ زد دو ساعت تمام خودش حرف زد :|| دست منو از پشت بسته تو حرف زدن :||
4. باورتون میشه؟؟ دارم حاضر میشم برم مدرسه :| 
5. امروز شیمی و هندسه و فیزیک امتحان دارم.
1. چرا دو شنبه نمیشه بریم عروسی و از شر این ناخونای دسته بیل راحت شم؟ :| کوتاهشون کنم، دلم برا خود بچه مثبتم تنگ شده :|
2. مامانم صبح بیدارم کرد درس بخونم :| نمی دونم چه فکری راجع به من کردن :|| رفتن بیرون و منم تا بیان تنهایی تو خونه قر دادم :| شما هم وقتی تو خونه تنهایین قر بدین خیلی حال میده :)))
3. ری ری زنگ زد دو ساعت تمام خودش حرف زد :|| دست منو از پشت بسته تو حرف زدن :||
4. باورتون میشه؟؟ دارم حاضر میشم برم مدرسه :| 
5. امروز شیمی و هندسه و فیزیک امتحان دارم.
شرایط شرکت در آزمون یوس
آزمون یوس فقط برای کسانی است که مقطع دبیرستان یا پیش ­دانشگاهی خود را خارج از خاک ترکیه گذرانده­ اند و مردم ترکیه اجازه­ شرکت در این آزمون را ندارند.
افرادی که می­توانند در این آزمون شرکت کنند، باید شرایط ذیل را داشته باشند تا موفق به گذراندن این مرحله گردند:
متغاضیانی می توانند در این آزمون شرکت داشته باشند که در حال گذراندن سال آخر دبیرستان بوده و یا فارغ ­التحصیل شده باشند.
تنها اتباع خارجی می­توانند در این آزمون
بابام به زور سنجش رو ثبت نام کرده و به زورم میخواد منو ببره امتحان بدم :/ 
واقعا نمیتونن درک کنند اندازه جلبک حالیم نیست !!!! 
حتى تو هندسه هم دیگه چیزى یادم نى :( 
واقعا نمیدونم با خودم چى کار میکنم ، چجورى میخوام سال دیگه کنکور بدم در صورتى که حتى یدونه تست فارسى هم توى یازده سال تحصیلیم نزدم :/ 
یه جورى دارم گند میزنم به همه چى که حتى اون نیمچه امیدى که باید از اختصاصى هام داشته باشم دود شد رفت هوا 
ابان واقعا چته ! به خودت بیا لامصب !!!! چرا به خود
فکر می کردم بعد از آمدن "تو" ای افتخار من ! دیگر هرگز اینجا نخواهم نوشت. چون دیگر تا عمق غم فرونخواهم رفت که از آن چیزی صید کنم. چیزی که به درد دنیا بخورد.
اما اشتباه می کردم . من هرگز از درد تهی نخواهم شد . همین قلب بیزار از تهی بودن است که مارا در این جهنم نگاه داشته است .
اری من اینجا از هزاران کبوتری که در سرم پرواز می کند می نویسم . از آنچه می خواهم باشم و از آنچه که باید باشم و میدانم که تو ای روح سپید بلند ، یاری ام خواهی کرد .
شاید حالا برایم خنده
فصل سوم ) تحلیل و طراحی یک ساختمان
هفت طبقه بتنی با دیوار برشی : معرفی سازه ، ایجاد هندسه سازه ، تکمیل هندسه
ساختمان، ایجاد
خرپشته ، جابه جایی تیرهای پاگرد ،
ترسیم دیواهای برشی، معرفی مشخصات ، اختصاص مشخصات سازه ، کاهش منحنی
عناصر،نامگذاری
عناصر، بارگذاری سازه ، تحلیل سازه .

برای دیدن توضیحات کامل و یا خرید پستی و یا عکس محصول اینجا را کلیک کنید
اولین همایش استانی رویکردهای نوین در آموزش ریاضی باموضوع تکنولوژی
محورهای همایش:
1-تاثیر فناوری نوین در یادگیری هندسه
2-شکوفایی استعدادهای ریاضی
3-سیستمهای هوشمند و ریاضیات
4-تاثیر فناوری نوین در یادگیری ریاضی به کمک ایجاد کارگاه ریاضی
مخاطبین همایش: دبیران، دانش آموزان و دانشجویان
تاریخ :٢٩ فروردین ١٣٩٨
مکان : شهرستان تنگستان
سلام دوستان گلم لطفاً این متن رو بخونیدچقدر قشنگه.......دلگیر مباش..!از مرغانی که نزد تو دانه خوردند و نزد همسایه تخم گذاشتندایمان داشته باش روزی بوی کبابشان به مشامت خواهد رسیدصبور باش،صبر اوج احترام،به حکمت خداستدنیا دو روزه،یک روز با تو،یک روز بر علیه تو ،پس ناامید نشو،زمان زود میگذرد،بی بی ها هم یک روز نی نی بودن،فقط گذر زمان نقطه هایشان را جابجا کردهجنگل هم باشی با بریدن درخت هایت بیابان میشویفراموش نکن نیلوفر جایزه ی ایستادگی مرداب اس
مرا التیام گردی میم حدقه شده بر پهنه ی عریض سینه ات شوقی طویل در
انداختن زنجیر دست پشت قامتت درون گودی، بالای تپه ی یله شده بر پهنه ی
مکان، نظاره گر طواف چشمهایم بر ظرافت طبع وجودی است که مرا علاقه‌مند به
همچون تویی کرده است که فقط پای رفتن داری. تنِ لش خسته ِنرسیده به قامت
آرزوهایم درون ترقوه ی نحیف ات لانه کرده و من هم گردن نهاده بر لبه ی سقوط
آزاد اندامت، ساختمان این هندسه را امیدوارانه خواهانم.

- تو به من پا هم ندادی ولی من دلمو بهت دادم
نامبرده بعد دوماه قراره فردا صبح بخوابه و میخواد بر طبل شادانه بکوبه:/
بعله فردا کلاس هندسه و ریاضیم رو قراره بپیچونم و خب والدینمم ذره ای خبر ندارن فردا کوییز ریاضی دارم!!!!
در واقع من برنامه ریزی خیلی خوبی داشتم منتها دیروز یه اتفاقات پیش بینی نشده افتاد و از ساعت سه ظهر تا یازده شب من کلن سوخت شد!!شما میدونید این ساعت واسه یه بچه که هم باید به کارای عملی تئوری مدرسش برسه هم برا کنکورش بخونه چقدررر مهم و با ارزشه؟؟
آره خلاصه نتونستم خودمو تا
در دورهٔ ابتدایی با مفاهیم حساب و هندسه آشنا شدید. در دورهٔ اوّل متوسطه از دانش ریاضی خود استفاده می‌کنید و آن را به کار می‌برید تا معلومات ریاضی خود را افزایش دهید؛ اما چگونه باید ریاضیات را آموخت؟برای یادگیری ریاضی، خودتان دست‌به‌کار شوید؛ در کلاس نقش فعّالی داشته باشید؛ فقط شنونده بودن کافی نیست. فعالیت‌های کتاب درسی به شما کمک می‌کنند تا در جریان کلاس سهیم باشید. متن فعالیت‌ها را با دقّت بخوانید و به‌صورت فردی یا گروهی کارهای خوا

❤️از معلم هندسه پرسیدند عشق چیست؟گفت: نقطه‌ ای که حول محور قلب میگردداز معلم تاریخ پرسیدند عشق چیست؟گفت: سقوط سلسله‌ی قلباز معلم ادبیات پرسیدند عشق چیست؟گفت: پاک‌ترین احساساز معلم علوم پرسیدند عشق چیست؟گفت: عشق تنها عنصری است که بدون اکسیژن می‌سوزداز معلم ریاضی پرسیدند عشق چیست؟گفت: عشق تنها عددی است که هرگز تنها نیست❤️از معلم شیمی پرسیدند عشق چیست؟گفت : عشق تنها اسیدی است که درون قلب اثر میگذارداز معلم فیزیک پرسیدند عشق چیست؟گفت:
فکر می کردم بعد از آمدن "تو" ای افتخار من ! دیگر هرگز اینجا نخواهم نوشت. چون دیگر تا عمق غم فرونخواهم رفت که از آن چیزی صید کنم. چیزی که به درد دنیا بخورد.
اما اشتباه می کردم . من هرگز از درد تهی نخواهم شد . همین قلب بیزار از تهی بودن است که مارا در این جهنم نگاه داشته است .
اری من اینجا از هزاران کبوتری که در سرم پرواز می کند می نویسم . از آنچه می خواهم باشم و از آنچه که باید باشم و میدانم که تو ای روح بلند سپید ، یاری ام خواهی کرد .
شاید حالا برایم خنده
مربع یا چهارگوش در هندسه یک چهار ضلعی منتظم است به عبارت دیگر خمی بسته‌است که چهار ضلع دارد که همهٔ این ضلع‌ها با هم برابر اند و با یکدیگر دو به دو زاویهٔ ۹۰ درجه یا راست می‌سازند.
ساخت
پویانمایی زیر چگونگی کشیدن یک مربع با کمک یک پرگار و ستاره (ریاضی) را نمایش می‌دهد.

پیرامون و سطح
مساحت یک مربع برابر است با حاصل ضرب طول ضلع‌های مجاورش.

م
کتاب به خاطر عشق پسرممترجم: شراره معصومی
رمان عشق به خاطر پسرم در واقع  داستانی واقعی زندگی
زنی افغان  است که  ابتدا داستان رنجهای مادربزرگش
و پدرش را روایت می کند،
مادربزرگی که قربانی زیباییش می شود
 و پدرش که زیر نفوذ برادری بدخواه بزرگ می شود
و پس از آن جریانات و تحولات اجتماعی و سیاسی
افغانستان  که زندگی او و خانواده اش را در هم می پیچد
و نهایتا او که خود را به آمریکا رسانده،
حتی در این کشور جدید ازدواجش با تعصبات قومی
به او تحمیل می شود
پنجشنبه کلاسمو پیچوندم نرفتم شب اینقدر بد خوابیدم،صبح اینقدر کسل و بی حال بودم هیچکاری نکردم به هیچی نرسیدم و فقط دور سر خودم چرخ خوردم
حتی ظهر با مامانم رفتیم پیتزایی پچگیام ولی دیگه کیفیت سابقو نداشت:/
مهم نیست
جاش امروز که رفتم کلاس،اینقدررر اونجا بهم خوش گذشت بعد اومدم خونه هم وقت کردم غذای مورد علاقمو درست کنم هم حموم برم هم به یه بخش خیلی خیلی قابل توجهی از کارام برسم تازه ساعت بیست دقیقه به نهه و یعنی هنوز چند ساعت دیگه ام وقت هست*____*
کلایدر چیست؟ زمانی که مدلی را وارد یونیتی می کنید وزن قدرت اندازه جامد بودن ندارند و یک جسمی است که اگر جاذبه داشته باشند از روی زمین رد می شوند مانند یک روح که کلایدر ها مانع این اتفاق می شوند.
1. box collider برای اجسام مکعبی شکل استفاده می شود
2. sphere collider برای اجسام کروی شکل استفاده می شود
3. capsule collider برای اجسام کپسول شکل استفاده می شود 
4. wheel collider این کلایدر با همه فرق می کند و برای چرخ ماشین استفاده می شود که قابلیت های اضافه ای نسبت به کلایدر های د
کاری از طلاب انقلابی حوزه علمیه قم
#جهاد_تمدنی_جوانان⭕️ هندسه، شرح و تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب در ۱۱۷ صفحه۱۰۰ حاشیه بر بیانیه گام دوم انقلاب با استفاده از دیگر بیانات مقام معظم رهبریکاری از طلاب انقلابی حوزه علمیه قملینک کار بر روی خبرگزاری فارس: http://fna.ir/brz7k9#بیانیه_گام_دوم_انقلاب

دانلود مستقیم فایل
حجم: 3.24 مگابایت
همسایه خانه رو به رویی بادبادک هوا کرده البته موفق آمیز نبود فقط لحظه‌ای بالا آمد و سقوط کرد احتمالا کیس مناسبی است برای اینکه ایمان بیاوریم دنیا هنوز قشنگیاشو داره. البته جدی داره چند روز پیش گربه سفید خاکستری که فسمت خاکستریش راه‌راهه و نمیدونم اسمش چیه اومد پشت پنجره یه کم بم نگاه کرد و رفت. دقیقا جایی که سال پیش یا شایدم دوسال پیش بچه گربه ای جا مانده بود، تراژدی عظیمی بود اگر دقت میکردی بچه گربه‌ای تنها بی کس کنار خواهر مرده اش رها شده
پاورپوینت های درسی یکتا از طریق های امروزین آموزشی است . با استفاده از پاورپوینت های درسی و اسلاید دروس مخصوصا برای دروس زبان انگلیسی ، عربی ، ریاضی ، کیمیا ، فیزیک ، حسابان ، هندسه ، جامعه شناسی است . پایه دهم و پایه یازدهم از مقاطعی هستند که در وب آموزه پوشش داده شده اند . مایکروسافت پاورپوینت (Microsoft PowerPoint) یک برنامه نمایشی آماده در کل جا توسعه مکشوف برای سیستم‌عامل‌های مایکروسافت ویندوز و Mac OS می‌باشد. در بسیاری از موارد به همراه کسب و کار

اشاره: آیا بین سبک زندگی و نوع ظهور و بروز اجتماعی عالمان دینی در شرایط تحقق حاکمیت دینی و غیر آن تفاوت‌هایی وجود دارد؟ آیا موقعیت حاکمیت دینی اقتضاءات و وظایف تازه‌ای را بر دوش این طیف از نخبگان جامعه می‌گذارد؟ با پیدایش انقلاب اسلامی شرایط تازه‌ای از حیات دینی برای دین، عالمان، دین‌مداران و جوامع معنویت‌گرا به‌وجود آمد. شرایطی که تا پیش از آن تجربه مشابهی برای آن نداشتیم. جامعه پس از انقلاب، نیازمندی‌ها و مراقبت‌های ویژه‌ای را
الاغ زیبا تکانی به خودش داد و بارش را جابجا کرد. او از سنگینی بار لذت می برد. یک بار رنگارنگ سنگین. با خودش فکر می کرد که چه قدر خوشبخت است. چقدر می فهمد. با آنکه راه رفتن چندان هم برایش آسان نبود اما با غرور و تبختر قدم بر می داشت و خیابانهای شهر  را می پیمود. در اینحال ناگهان تصویر خود را درون ویترین یک مغازه دید. کمی به عقب رفت. دوباره جلو آمد. گردنش را کج گرفت. یالهای کوتاه و زبرش را جنباند و تیپ و قواره اش را در دل ستود. در این حال یادش به قصه کود
هر روز می گذشت و جنگ من با خودم بیشتر می شد.نمره های پایین لب مرز و گاهی تجدیدی حرفای زده شده از دوست و خانواده عدم انگیزه و امید به بهتر شدن و اوضاعی که هرلحظه بدتر می شد و من...جهنم و سه سال تحمل کردم.
پیش دانشگاهی که بودم به خودم قول دادم کنکور تغییر رشته بدم اوضاع ریاضی و فیزیک بهتر شده بود اما هندسه تحلیلی بازهم تموم ساخته های تا الان و ازم گرفت.گریه تو کتابخونه و حرفای معلم جلوی همکلاسیام سال دوم دبیرستان و حس تحقیر شدن هرگز از یادم نمیره.نق
گزینه 2 رو ترکوووووندمممم
سری پیش شدم 5800 و این سری 7024
سری پیش درصدام همه پایین.. 
شیمی 13 => شدم 73
فیزیک 25 => همون 25 :|
ریاضیات (ریاضی و هندسه) 53 => شدم 65
ادبیات 58 => شدم 73
زبان 82 => شدم 73 /: 
عربی 73 => شدم 56 /:
دینی 29 => شدم 47
بعد فرقی که کرد این بود که سری پیش تراز عمومیم بالا بود و اختصاصی پایین
این سری کاملا برعکس!
و اینکه تو جفت آزمون هام ، ادبیات بهترین ترازم بوده!
و فیزیک این سری بدترین!
رتبه م هم توی کلاس از 25 نفر ، سری پیش 21 و این سری 5 کلاس شدم :))
دانلود آهنگ بند باز محسن چاوشی  + متن آهنگ بند باز هم اکنون در رسانه مدی موزیک
دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی به نام بند باز
Mohsen Chavoshi –  Band Baaz
اینستا گرام هنرمند 
اینستاگرام مدی موزیک
محسن چاوشی بند باز
ترانه : حسین صفا
آهنگ : محسن چاوشی
تنظیم : ——-
بخشی از متن آهنگ محسن چاوشی بند باز
یه بند بازم من
یه بند باز که دائم
چشم تو چشم جماعت
می افته از رو طناب
یه قلب دارم من
یه ماهی قرمز
که با تمام گلو
چسبیده به قلّاب
یه بادبادک گیجم
اوج که می گیرم
مم
کتاب تو را خدا آفریده: بچه ها را با شگفتی های آفرینش آشنا کنیم.

کتاب تو را خدا آفریده : مهرانه جندقی شاهی، نشر زائر
معرفی:
تا حالا شده باد و آب و خاک و آتش و خورشید حرف بزنن و صداشونو بشنویم؟کتاب تو را خدا آفرید که بر اساس آیات قرآن کریم نوشته شده به توضیح و تشریح عوامل هستی و نقش و جایگاه آن ها در خلقت می پردازد آن هم از زبان خودشان، و در آخر هر موجود به اینکه آفریده شده توسط خداوند مهربان است اشاره دارد و در آخر آیه قرآنی در رابطه با آن مخلوق آو
آموزش و تدریس ریاضی در شیراز
آموزش و تدریس ریاضی به صورت کامل و ۱۰۰% تضمینی در کلاسهای خصوصی و گروهی از مقطع پایه تا کارشناسی توسط استادان برتر دانشگاه و معلمان برگزیده
وبسایت فدیکا مرکزی جامع جهت معرفی استادان و معلمان ریاضی می باشد. ما با ایجاد بستری امن و بدور از قضاوت فضای را در جلسات خصوصی و یا کلاس ایجاد می کنیم تا دانش آموزان ودانشجویان بتوانند از طریق پرسش و پاسخ، نقاط کور و مبهم در حل مسئله را شناسایی کنند.
جهت مشاهده وبسایت ما و لیس
آموزش و تدریس ریاضی در شیراز
آموزش و تدریس ریاضی به صورت کامل و ۱۰۰% تضمینی در کلاسهای خصوصی و گروهی از مقطع پایه تا کارشناسی توسط استادان برتر دانشگاه و معلمان برگزیده
وبسایت فدیکا مرکزی جامع جهت معرفی استادان و معلمان ریاضی می باشد. ما با ایجاد بستری امن و بدور از قضاوت فضای را در جلسات خصوصی و یا کلاس ایجاد می کنیم تا دانش آموزان ودانشجویان بتوانند از طریق پرسش و پاسخ، نقاط کور و مبهم در حل مسئله را شناسایی کنند.
جهت مشاهده وبسایت ما و لیس
من بالاخرههههههه این فیلمو دیدم. اونم چون موشِس بهم گفته بود حتماً ببینم. چون ناامید بود نکنه دنیای ما یه روزی انقدر دهشتناک بشه. نکنه محیط زیستو جوری غارت کنیم که راه بازگشتی نمونه. 
موشس دوست عزیز جدیدمه. وقتی بهم گفت دهه شصتیه خودش تعجب کرد. ولی من تعجب نکردم. بیشتر از ۹۰% دوستای باکیفیت من دهه شصتی‌ان. بهم میگه اخلاقت دهه شصتیه :))))) 
خب توقع دارید از نولان بنالم؟ D: خیلی فیلم خوبی بود دیگه. خیلی. فقط نمیدونم این بشر چه علاقه‌ای داره زمینو تو
Mechanical Expressions یک اپلیکیشن
مکانیکی سمبلیک است. مدل خود را بسازید، هندسه را با محدودیت های مختلف
ایجاد کنید، سرعت ها، جرم ها، و عناصر نیرو را مشخص کنید و سپس معادلات
ریاضی برای سرعت های خروجی، شتاب ها، و نیرو ها را استخراج کنید. شما می
توانید معادلات استخراج شده از Mechanical Expressions را در سیستم های
ریاضی مانند Mathematica کپی کنید، یا آن ها را به شکل Tex، MathML، یا
سورس کد کامپیوتری در 9 زبان مختلف استفاده کنید. یا می توانید یک اپ HTML5
یا jаvascript بسازید و معادل
سردمه، نقطه به نقطه بدنم غرق درده، خسته و لِهه، کوفته و داغونه ولی خوشحالم. هندزفریم رسماً مُرده و خب منم با آهنگ سیروان مردم. صبح یادم رفت برم مدرسه! کلاسی بود که باید می رفتم، کتابخونه بودم. ری ری باهاشون حرف زد که بذارن بدون لباس مدرسه برم سر کلاس. 
فکر کنم فقط من این توانایی رو دارم که شب امتحان هندسه ترم برم سینما و مطرب ببینم. سرگرم کننده و البته دردناک بود. هنوزم نمیدونم اسم اون تپلوعه محسن کیاییه یا مصطفی ولی میدونم خیلی احمق اسکل پاتری
کلیک کنید
9
[ T y p e h e r e ]
همسایهی پری
خجالت بکش دخترتو مگه نمیگی نامزد پسر عموت «: پرینازمتعجب گفت
هستی اونوقت چشمت دنبال پسر مردمه....؟
-واسه سرگمی که بد نیست....!درثانی، اون نامزدم نیست و به زور ازمن
بله رو گرفتند، خودشون بریدندودوختند وکف زدند، و به خودشون آفرین
گفتند، امیر با قد یه وجب و نیمی اش حالم رو بهم میزنه، تو که می دونی
من چقدر ازمرد های قدکوتاه بدم میاد، کنار هم مثل فیل وفنجون
هستیم....! بالاخره یه روز حالشو میگیرم ....من دیگه باید برم داد

متن آهنگ محسن چاوشی بنام بند باز
یه بند بازم من یه بند باز که دائم چشم توو چشم جماعت میوفته از رو طنابیه قلب دارم من یه ماهی قرمز که با تمام گلو چسبیده به قلابیه بادبادک گیجم اوج که میگیرم ممکنه کله کنم اما اسیر پروازمیه کیمیاگر تنهام که توی رویاهام از کُپه ی هیزم درخت میسازم♪♫♪ ♪♫♪ ♪♫♪ ♪♫♪دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی به نام بند باز♪♫♪ ♪♫♪ ♪♫♪ ♪♫♪هنوز هیچ کتابی به هیشکی یاد نداده فرق درخت با شاخ گوزن چیهجنین سقط شده یه حافظه است
همزمان با مهدهای کودک سراسر کشور، زنگ انقلاب امروز صبح در مهد کودک مادرانه با حضور رئیس اداره بهزیستی بابل و کارشناسان همراه نواخته شد.
همچنین در این مراسم، پرچم جمهوری اسلامی ایران به میمینت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به همراه بادبادک های  سه رنگ سبز سفید سرخ در آسمان شهر به پرواز در آمد

پاورپوینت فراکتال در معماری
پاورپوینت فراکتال در معماری در 48 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت ppt
مشخصات فایل

تعداد صفحات
48

حجم
5877 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل
پاورپوینت فراکتال در معماری در 48 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت ppt

هندسه فراکتال باعث می شود تا شما همه چیز را متفاوت ببینید! خواندن بیشتر این مطالب خوشایند نیست! شما دیدگاه کودکانه خود را از ابرها جنگل‌ها کهکشان‌ها و گل‌ها و صخره‌ها و کوه‌ها و
همان‌طور که می‌دانید، ابن‌سینا* از فیلسوفان بزرگ و نظام‌ساز در سنت فلسفی خودش به حساب می‌آید و دقت‌ها و ابداعات قابل توجهی در این عرصه‌ها داشته، و آثار مهم و اثرگذارش در حوزه‌ی فلسفه، همیشه مورد توجه و بحث بوده. مثلاً‌ یکی از آثار مشهور ابن‌سینا، مجموعه‌ی منطقی و فلسفی «الاشارات والتنبیهات» است، که همین «خواجه نصیرالدین طوسی» -که امروز زادروزش بود و زادروزش را روز مهندسی نام‌گذاری کرده‌اند- یکی از بهترین شرح‌ها را برای آن نوشته. د
دلم سراغ کلمه ها را نمی گیرد...فرار کردم از ورق زدن...همیشه که نباید نشست یک گوشه و آدم ها را از دور دید...از خانه زدم بیرون...از کنار آدم ها گذشتم و آدم ها از کنارم گذشتن....جلوی ویترین مغازه ها ایستادم و نگاه کردم.....اجناس را دید می زدم برایشان قصه می ساختم...دنبال رد یک نگاه آشنای غریب بودم.....یک گوشواره ی پروانه ای دیدم...چشم هایم برق زد....سرم را که بلند کردم داشت نگاه می کرد....سایه ی غریب آشنا را حس کرده بودم.....مرد بلوز چار خانه ی آبی اتو نشده تنش بود.
پاورپوینت توازی علائم و قراردادها
دانلود پاورپوینت با موضوع توازی علائم و قراردادها، در قالب ppt و در 18 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: اقلیدس که بود ؟400 سال قبل از میلاد حضرت عیسی زندگی می کرد. مهمترین کارش تنظیم و تدوین هندسه بود . او کارهای دانشمندان قبل از خود را
بازم دور شدم از اینجا و از نوشتن چون خبرهای خوبی نبود و حال خوبی نبود برای نوشتن.از امروز میخوام یه مدت روزانه نویسی داشته باشم برای عوض شدن فضا و بهتر شدن حالم و با عرض معذرت از دوستای خوبم کامنت ها رو میبندم.
امروز بهتر از روزهای قبل بود.به دلیل کارهایی که دیروز انجام دادم برای خودم.با میم همچنان سر سنگین هستیم.برنامه م این بود که امروز اتاق بچه ها رو تمیز کنم.ولی از صبح اینکارا رو انجام دادم.جمع و جور و صبحانه با دخترها.کارهای بهداشتیشون.کمک
در تصویر یک یا بالاما شهری پر رفت و آمد با فضایی پر از هرج و مرج در فصل زیبای پاییز با برگ های رقصان در آسمان و پراکنده بر روی زمین و درختان رنگارنگ که هر کدام رنگی خاص گرفته است می بینیم. درشکه یی که پسرکی جوان آن را با باری می کشد. باد پاییزی می وزد و مردم لباس های گرم پوشیده اند و پشت ویترین های مغازه نیز لباس های پاییزی برای فروش گذاشته اند. کودکان لباس های فرم مدرسه پوشیده اند و مدرسه می روند. مردم کنار خیابان بساط پهن کرده اند و میوه و اجناس

این هفته‌های اخیر که بالاخره از شر* موضوع منطق ریاضی خلاص شدم چند کتاب فوق‌العاده خواندم و مغزم رفت به سمت موضوع فلسفه ریاضی. بعد از نا تمامیت، فلسفه ریاضی استیفن بارکر را خواندم، اطلاعات تاریخی بسیار جالبی داشت و تفکیک خوبی بین مکاتب مختلف در فلسفه ریاضی انجام داده بود (خیلی بهتر از گولدستین) گرچه چون چاپ 1349 بود و این اختلاف زمانی 50 ساله خواندن کتاب را به دلیل انتخاب خاص کلمات مشکل می کرد اما در مجموع جذاب بود. ولی نه به جذابی جامعه‌شناس
**جملات زیباومفهومی**

_ترجیح میدهم حقیقتی مرا آزار دهد تا اینکه دروغی آرامم کند.
*
*
_تنها دوروز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی! یکی دیروز و یکی فردا
*
*
_خوبی بادبادک اینه که میدونی زندگیش فقط به یک نخ نازک بنده.ولی بازم تو آسمون پرواز میکنه و میخنده.
*
*
_با کسی زندگی کن که مجبور نباشی یه عمر برای راضی نگه داشتنش فیلم بازی کنی!.
*
*
_انسان مجموعه ای از آنچه که دارد نیست.بلکه مجموعه ای است ازآنچه که هنوز ندارد.امامیتواند دشته باشد.
*
*
_مردمی که گل ه
**هیچ شاخه ای از ریاضیات نیست که روزی در جهان واقعی به کار نرود. ** (نیکلای لباچفسکی)
**خداوند اعدادطبیعی راخلق کرد وبقیه ساخته ی دست بشر هستند.**  
(لئوپولدکرونیکر)

**برای گسترش اندیشه ی خود،بایدبیشترازآنچه یادمی گیریم،فکرکنیم**
( دکـــارت)

**چنین بنظر میرسد که ریاضیات حس جدیدی غیراز احساسات عادی برریاضیدانان می بخشد.**
(لرد کلویــن)

**هندسه بهترین وساده ترین منطق ها ومناسب ترین راه پایدار ساختن اندیشه هاست** 
(دیـــدرو)

**هرریاضیدان وقتی کامل
1. دیگه به درجه ای از کمال رسیدم که تارا امروز دست کرد تو جیبش و یه دونه از اون تی بگ های خوشمزه اش بهم داد و در حالیکه برفام ریخته بود بهم گفت "امروز دیر تعطیل میشیم." 
ینی واقعا انقد دوستای خوبی دارم که واقعا میفهمن سه شنبه ها حالم بده؟ خیلی دوسشون دارم بعضیاشونو...  
تازه ایناروسِ قشنگم در به در دنبال لیوان و آب جوش بود برام :))) بعد میگه فکر نکنی خبریه ها، تو که افسردگی میگیری منم افسردگی میگیرم :| نمیدونستم الان داره تعریف میکنه یا نابود یا چی :))
دانلود آهنگ جدید امیر تتلو به نام پریشب

دانلود آهنگ جدید امیر تتلو به نام پریشب 320
دانلود آهنگ جدید امیر تتلو به نام پریشب 128

متن آهنگ امیر تتلو به نام پریشب
دستگاه مشترک مورد نظر خاموش میشودمن از پریشب فهمیدم که تنهاتر از همیشمپریشب آره دوریت باعث میشه که بدتر عصبی شمبزنگ سنگو بزن سنگ که دلم شده باز تنگدلم تنگ شده واست تو بزن زنگو بزن زنگعوضی که دیگه مردم از از این تنهایی منو ول نکن خب بعد از اینبزن رنگو بزن رنگ سیاهیارو لک کن همه آسمونو پ
تاریخ، از «شام هبوط آدم» تا به «ظهر شهود شما» برسد، چقدر راه را، طی کرده است؟
از اعتراض ملائک و اعراض شیطان از سجود، تا برسند به دیدن "یفسد فی الارض" و "یفسک الدمی" شان_ تا به جاری شدن خون ثاراللهی شما_ زمین چند بار دور خورشید چرخیده است؟ آسمان چند بار باریده است؟ خورشید چند بار تابیده است؟ ماه چند بار بر پهنای شن های این بیابان بی آب و علف نور تابانیده است؟
چقدر؟ چندبار؟ چه مقدار زمان؟
می شود ریاضی نمی شود حساب کرد؟! نه؛
ولش می کنم! می نشینم با خ
مولانا شیخ محمد فقیه اناری،فقیه و مجتهد و از شاگردان شیخ بهایی بوده و نزد او علوم دینی،حدیث،هندسه،منطق،ریاضی،طب و علوم غریبه را فرا گرفته بود و ازشیخ بهایی اجازه روایت حدیث و اجتهاد و صدور فتوا داشت.
شیخ بهایی دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم هجری که در دانش های فلسفه،منطق،هیعت و ریاضیات تبحر داشت.در حدود 95 کتاب و رساله از او در سیاست،حدیث،ریاضی،اخلاق،نجوم،عرفان،فقه،مهندسی و هنر و فیزیک بر جای مانده است.یونسکو به پاس خدمات وی به علم ستار
Microsoft Mathematics 4.0.1108
  نرم افزاری کاربردی و قدرتمند در زمینه محاسبات ریاضی به شمار می رود. علاوه بر محاسبات ساده ریاضیات می توان بسیاری از معادلات  سنگین و بسیار سخت را با صرف کمترین زمان ممکن و در چشم به هم زدنی محاسبه نمود. این ابزار قدرتمند که بیشتر در زمینه آموزشی کاربرد دارد با دارا بودن ابزار های متعدد توانایی محاسبات و حل معادلات سنگین شیمی، فیزیک، جبر و هندسه را نیز دارد.
دانلود با لینک مستقیم:
دانلود نسخه 32 بیتی با لینک مستقیم با حجم 17 م
خدمات تزریق پلاستیک رنجبر
مزیت استفاده از قالب تزریق پلاستیک
ساخت قطعات پلاستیکی با روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است اما متداول ترین
این روش ها قالب تزریق پلاستیک است. ویژگی‌های این روش و مزیت هایی که این
روش دارد، کاربرد استفاده از قالب تزریق پلاستیک را بیش از بیش کرده است. از مهمترین ویژگی‌ها و مزیت های استفاده از قالب تزریق پلاستیک :
تولید آسان طرح‌هایی با هندسه پیچیده و ریزه‌کاری به علت وجود فشار بالا
زمان سیکل تولید به نسبت کوتاه ک
چرا ریاضی بخوانیم؟
شاید شما با خودتان فکر کنید که مثلا اگر ما رشته علوم انسانی هستیم چرا باید ریاضی بخوانیم؟ در ادامه به بررسی اینکه چرا ریاضی بخوانیم می پردازیم:
در بررسی وضعیت ترازهای داوطلبان سالهای گذشته کنکور در درسهای مختلف به این نتیجه میرسیم که به عنوان مثال در رشته علوم تجربی اکثر داوطلبان متوسط و قوی که رقابت اصلیشان بر سر بدست اوردن صندلی های پرطرفدار دانشگاهی مثل رشته پزشکی است؛ درس های زیست و شیمی را تا حدود زیادی مسلط هستند و

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها