نتایج جستجو برای عبارت :

نقطه (هندسه)

نقطه یا نقطه فضایی در هندسه، توپولوژی و دیگر شاخه‌های ریاضیات، مفهومی است مجرد برای بیان موقعیتی دقیق در مکان. به بیانی ساده‌تر، نقطه وجود خارجی ندارد و تنها یک مفهوم است. نقطه‌ها در هندسه بدون بُعد هستند، پس هیچ‌یک از پارامترهای اندازه‌گیری بُعد همچون طول، مساحت و حجم را ندارند.

هندسه یکی از درس های بسیار شیرین ریاضی است اما متاسفانه تعریف های زیاد و البته پیچیده که هر کدام از مفاهیم بسیار دارد دانش آموزان را از این درس زیبا زده می کند به همین دلیل در این وبلاگ سعی بر آن شده که مفاهیم پایه هندسه به زبانی ساده بیان شود که امیدوارم لذت ببرید.
عجب هندسه ای دارد این تبعید
قانونی به مساحت همه ی دلتنگی ها...
قاعده اش در بی شرمی های روزگار ضرب می شود
و محیطش با خستگیهات جمع ...
رویاها با هزاران صفر برابر می شوند
و سایه های تاریک تکرار
مجذور عمری می شود شریف،
تهی از توان گردنکشی!
نقطه پرگار باختنی است با شکوه!
باختنی همسفر همه ی شعاع های دویدنت.
و تو با غرورت می مانی
تنها و شکسته
مانده در راه!
و فرسنگها دورتر از امروزت.
مجید غلامرضایی
چهاردهم اردیبهشت نود و هفت
هندسه های اُقلیدسی و نااُقلیدسی و بسط آن
نویسنده  فرزامی .  ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
هندسه-های-اقلیدسی-و-نا-اقلیدسی-و-بسط-آن-ماروین-جی-گرینبرگ-(1)
این کتاب شرحی زیبا از هندسه‌های نااُقلیدسی و زمینه‌ها و استلزام‌های فلسفی پیدایش آنها و نیز تنظیم مجدد مبانی هندسه‌ی اُقلیدسی پس از این کشف مهم است. عموم علاقه‌مندان به ریاضیات و دانشجویان درس” مبانی هندسه ” مخاطبان این کتاب هستند.
خواننده با مطالعه این کتاب و به خصوص با ملاحظه اثبات قضیه اول ماورای ریاضی د
خط داری انواع مختلفی می باشد که مهمترین آن ها عبارتند از:
۱-نیم خط:خطی است که از یکسو نامتناهی (بی پایان) و از سوی دیگر محدود (متناهی) به یک نقطه باشد.
۲-پاره‌خط: در هندسه به جزئی از خط گفته می‌شود که به دو نقطه انتهایی محدود شده، و تمامی نقاط مابین آن دو را در بر بگیرد.

منبع
یادمه بچه مدرسه ای که بودم، یکی از بچه ها بعد کلاس رفت پیش معلم هندسه و پرسید به نظرتون من چه جوری هستم؟ معلم هم بهش جواب داد: تو یه موتور بنز هستی که روی بدنه ژیان سوار شده. ظرفیتت خیلی خیلی بالاست ولی ازش استفاده نمی کنی. بلافاصله منم که کنجکاو شده بودم خودم رو از دریچه معلم هندسه بشناسم پرسیدم: آقا ما چی ؟ اونم بدون اینکه بهم نگاه کنه گفت: تو که وضعت خرابه. درست بشو نیستی!
این خاطره همیشه گوشه ی ذهنم هست. هر وقت یه جایی گند می زنم میاد جلوی چشمم
به نظر میاد این کورس قراره نظرم رو درباره شدت سختی ریاضیات عوض کنه.
پ.ن: جبر خوندن نوعی مراقبه‌ست. محتاج تمرکز بالا، آرامش، بدون هیجاناتِ حتی ته‌نشین‌شده. برعکس، هندسه، یا به‌طور خاص هندسه اقلیدسی، شاید فیلد هیجان‌زده‌هاست. اون هم نوع دیگری از مراقبه‌ست، اما توش لازم نیست cross-legged بشینی و ذهنت رو در یک نقطه تجمیع کنی؛ شاید حتی لازم باشه از شدت هیجان و تپش به پرواز در بیای و از زندان ذهنت رها بشی. زندان ذهنت، همون خطوط روی کاغذن که برای پیدا
سلام
در اینجا مطالب و ویدئو های مجازی گذاشته میشود
______________________________________________________________________________________________________________________________
دریافتعنوان: هندسهحجم: 12.7 مگابایتتوضیحات: برگه فیثاغورث سوال یازده
______________________________________________________________________________________________________________________________دریافتعنوان: هندسهحجم: 10.1 مگابایتتوضیحات: برگه فیثاغورث و نسبت های ویژه
_______________________________________________________________________________________________________________________________
دریافتعنوان: هندسهحجم: 12.7 مگابایتتوضیحا
بسم الله مهربون :)

خون خیلی قشنگه ولی سخته. واقعا سخته و کلافه شدم. از وقتی دانشگاه قبول شدم به خصوص دوران علوم پایه انقدر حفظیات خوندم و چیزای مختلف و گاها بی ارزش حفظ کردم که احساس میکنم ذهنم بسته و تنبل شده. قدرت تجزیه و تحلیلم اومده پایین. دبیرستانی که بودم حداقل ریاضی، فیزیک، هندسه حل میکردم، ذهنم به چالش کشیده میشد. از بعد کنکور و ورود به دانشگاه ذهنم شروع کرد به افت کردن و تنبل شدن. حتی برای یک ثانیه هم روی موضوعی فکر نکردم و فقط حفظ کرد
جهان از کجا شروع می شود؟
این سوال یه نکته غلط و پنهان دارد و مانند تقسیم یک عدد بر صفر! پی پاسخ و مبهم می ماند.
نکته آن است که جا و مکان هم در محدوده ی جهان است و هر نقطه که جا و مکان معنی دارد، جهان هم معنا دارد. بنابراین مکانی که «جهان» نباشد وجود ندارد.
ادامه مطلب
گام به گام هندسه دهم،سه فصل اول
وب درسجزوه هندسه دهم, گام به گام هندسه دهم

سلام با یاد خدا ! در این فایل از سایت وب درس گام به گام هندسه دهم،سه فصل اول را برای شما دانش آموزان و دبیران گرامی قرار دادیم . گام به گام هندسه دهم فصل اول و دوم و سوم یا همون جزوه هندسه دهم است . این جزوه سه فصل اول و دوم و سوم کتاب هندسه دهم را پاسخ داده است.
گام به گام هندسه دهم،سه فصل اول
فصل اول
فصل دوم
فصل سوم
هندسه و به ویژه ترسیم های هندسی از دیرباز مورد استفاده بشر
همیشه که نباید با کیمیاگر و شازده کوچولو به سال‌های نوجوانی‌ات برگردی. حتی هیچ نسخه‌ای هم برای اینکه مجبوری مدام چارتار و شجریان گوش بدهی وجود ندارد. گاهی خیلی اتفاقی بین تدتاک‌های آفر یو.تیو.ب یک "بگو منو کم داری بگو" تو را تا روزهایی که هنوز دانش‌آموز ریاضی‌فیزیک بودن ابهت داشت و می‌توانستید گرد هم جمع شوید و بخوانید "نمره بیست کلاسو نمی‌خوام" عقب می‌کشاند و یهو به خودت می‌آیی و می‌بینی حتی دلت برای خانم یوسف‌پوری که سر کلاس هندسه‌
تقریبا می تونم بگم نا امیدی یه بخش جدایی نا پذیر این روزامه
یه نگاه به پاییز کردم دیدم کلن هیچکدوم از تست های مبحثای هندسه رو نزدم میدونید یعنی چی؟یعنی سه ماه تو هندسه عقبم اونم درسی که کلن برام تازست
ریاضی ۲ هفته شایدم بیشتره عقب افتادم
وقت ندارم و یک عالمه کارای غیر منطقی باید انجام بدم 
بدنم عجیببب خسته است و نمی کشه ،انگیزم صفره ،تمرکزم سفره،در مقابل درس خوندن واقعا کشش ندارم
احساس میکنم نمیشه یه دلم میگه ول کنم برم برای سال بعد یه دلم م
پس از 10 سال فعالیت در حوزه آموزش و منتورینگ تصمیم گرفتم که برخی چالش ها، سوالات و مشکلات عموم مردم را در قالب مقاله هایی کوتاه و کاربردی ارائه دهم، از این رهیافت هندسه یادگیری به نظرم  چگونه آموختن را در ما آغاز می کند.
پس از شما دوستان عزیز دعوت می کنم که هندسه یادگیری را مطالعه نمائید و در کاستی های آن بنده را راهنمائی کنید.

جهت دریافت مقاله اینجا را کلیک کنید
داشتم تست هندسه میزدم یه تست جالبی بود تا وسطاش حل کردم بعد دیگه نتونستم حل کنم؛ جواب سوال رو که دیدم، دیدم اَاَاَاَ چه نکته ظریفی داشت، در ذهن خودم گفتم:«هندسه واقعا درسیه که دقت و تمرکز میخواد فکر آدم و باز میکنه باعث میشه آدم از تمامی دیدگاه ها به مسئله نگاه کنه، چه خوب میشه نگاه آدم نسبت به همه چی تو زندگی اینجوری باشه»
کلمه هندسه و مهندس تقریبا هم خانواده ان شاید مهندسی شغل خوبی برام باشه شایدم نمیدونم واقعا. راجع به آینده انتخاب کردن پد
سردمه، نقطه به نقطه بدنم غرق درده، خسته و لِهه، کوفته و داغونه ولی خوشحالم. هندزفریم رسماً مُرده و خب منم با آهنگ سیروان مردم. صبح یادم رفت برم مدرسه! کلاسی بود که باید می رفتم، کتابخونه بودم. ری ری باهاشون حرف زد که بذارن بدون لباس مدرسه برم سر کلاس. 
فکر کنم فقط من این توانایی رو دارم که شب امتحان هندسه ترم برم سینما و مطرب ببینم. سرگرم کننده و البته دردناک بود. هنوزم نمیدونم اسم اون تپلوعه محسن کیاییه یا مصطفی ولی میدونم خیلی احمق اسکل پاتری
یکی از رشته های جذاب گروه ریاضی که بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در این رشته هستند، مهندسی معماری است. زیرا معماری یک هنر است و مباحث درسی این رشته ترکیبی از فن و هنر است. مواردی که برای تبدیل فرد به یک معمار خوب نیاز است شامل کمی ذوق هنری، قدرت خلق یک اثر نو، تخیل قوی و روحیه کار گروهی می باشد. مهندس در لغت به معنای هندسه دان است و به فردی می گویند که با هندسه و مباحث هندسی سر و کار دارد و معمار هنرمندی ست که به کمک مباحث هندسی بنایی می ساز
آموزش ضروری

آموزش ضروری Autodesk Dynamo به مشتریان Revit اجازه می دهد تا دستگاه های سفارشی بسازند تا مشکلات نمایشی خود را به روش های هوشمندانه تر و سریع تر حل کنند.
شما می توانید برای تجزیه اطلاعات ، خواندن و تغییر اطلاعات از منابع خارجی ، ایجاد هندسه در خود دینامو یا تغییر هندسه در سوابق Revit - همه با استفاده از زبان بصری مبتنی بر توپی دینامو - محاسبه کنید.
این کلاس آموزشی شما را به درک ایده های اساسی برنامه نویسی رانندگی دینامو و تقویت از دیدگاه نمای
این هم از این  دیگه راحت شدیم
لعنتی یکی از سخت ترین امتحان هایی بود که داشتیم  ؛ به قدری که هیچ کدوم از امتحان ها به گرد پای این هندسه لعنتی نمی رسیدن
سوال 12 ی سوال رسما تیر خلاص بود  ؛ به طوری که من که کل این دو روز رو فقط هندسه خوندم بازهم تو کف اون دوتا سوال موندم  . من فقط داشتم به سوال ها نگاه می کردم که یهو ی راه حل مشتی اومد تو ذهنم گفتم : احمق جان ! چرا زودتر این کار رو انجام ندادی !؟ ی y به جای اون مقادیری که میخوای بزار آخر سر
ادامه مطلب
حدها‌ی آکرونال و قضیه‌ی شکافندگی
مرجع اصلی آن مقاله Achronal Limits, Lorentzian Spheres and Splitting از Gregory J. Galloway and Carlos Vega است که آن را در سایت قرار داده‌ام. در این پایان نامه تعمیم گسترده‌ای از مفهوم شبه‌کره در هندسه لورنتسی را خواهیم داشت. پایان نامه شامل پنج فصل است. در فصل اول، پیشنیازها. در فصل دوم، شبه‌کره‌های تعمیم یافته در قالب حد‌های آکرونال. در فصل سوم، شبه‌کره‌های کشی و شعاعی معرفی شده‌ اند و در فصل چهارم، ابتدا مشخصه‌های سختی و تحدب شبه کره‌
آموزش اساسی Dynamo 2.x

Autodesk Dynamo به مشتریان Revit اجازه می دهد آموزش اساسی Dynamo 2.x تا مشکلات خود را با روشهای درخشان تر و سریع تر مقابله کنند.
می توانید اطلاعات را از منابع خارجی تفسیر و تفکیک کنید ، هندسه جدیدی ایجاد کرده و هندسه در سوابق Revit موجود را تغییر دهید - همه از زبان بصری مبتنی بر توپی Dynamo استفاده می کنند.
این کلاس آموزشی باعث می شود شما ایده های اساسی رانندگی برنامه نویسی بصری را با دینامو درک کنید و آنها را در نمایش ترکیبی در Revit بکار بگیرید.

❤️از معلم هندسه پرسیدند عشق چیست؟گفت: نقطه‌ ای که حول محور قلب میگردداز معلم تاریخ پرسیدند عشق چیست؟گفت: سقوط سلسله‌ی قلباز معلم ادبیات پرسیدند عشق چیست؟گفت: پاک‌ترین احساساز معلم علوم پرسیدند عشق چیست؟گفت: عشق تنها عنصری است که بدون اکسیژن می‌سوزداز معلم ریاضی پرسیدند عشق چیست؟گفت: عشق تنها عددی است که هرگز تنها نیست❤️از معلم شیمی پرسیدند عشق چیست؟گفت : عشق تنها اسیدی است که درون قلب اثر میگذارداز معلم فیزیک پرسیدند عشق چیست؟گفت:
دانلود گام به گام هندسه دهم
جواب فعالیت های هندسه دهم
دانلود از سرور های قدرتمند نمره پلاس
امروز در سایت نمره پلاس قرار است تا گام به گام هندسه دهم را برای شما دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری قرار دهیم. در این کتاب که به صورت PDF می‌باشد جواب فعالیت هندسه دهم به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده شده است .جهت دریافت گام به گام هندسه دهم به ادامه مطلب مراجعه فرمایید .
دانلود در ادامه مطلب ….
برای دریافت دانلود گام به گام هندسه دهم روی لین
کلیک کنید
2
[ T y p e h e r e ]
همسایهی پری
"فصل اول"
به نام پرودگاری که خالق زیبایی هاست
این رمان برگرفته از تخیلات من نا نویسنده است وهر گونه تشابه اسمی
کاملا تصادفی میباشد.
نگاهی به انبوه کتابهای کنار دستش انداخت، ریاضی ، فیزیک، جبر
هندسه ،پری نازبا خود اندیشید، خدایا چرا این هندسه ی کوفتی توی سر
من نمی ره؟!.روی اولین پله ی ایوان نشست و پاهای برهنه اش را برروی
دومین پله ی داغ و تب دار گذاشت . بی حوصله موبایلش را برادشت و
نگاهی به صفحه ی شکسته شده . دک

اشاره: آیا بین سبک زندگی و نوع ظهور و بروز اجتماعی عالمان دینی در شرایط تحقق حاکمیت دینی و غیر آن تفاوت‌هایی وجود دارد؟ آیا موقعیت حاکمیت دینی اقتضاءات و وظایف تازه‌ای را بر دوش این طیف از نخبگان جامعه می‌گذارد؟ با پیدایش انقلاب اسلامی شرایط تازه‌ای از حیات دینی برای دین، عالمان، دین‌مداران و جوامع معنویت‌گرا به‌وجود آمد. شرایطی که تا پیش از آن تجربه مشابهی برای آن نداشتیم. جامعه پس از انقلاب، نیازمندی‌ها و مراقبت‌های ویژه‌ای را
بعد این همه بدو بدو اومدم نقطه شروع...
تازه باید شروع کنم...یه شروع قوی...باید ثابت کنم که اگه منم مث شما ها بودم چه کارها که نمیکردم!
یکم دردش زیاده که تو این سن برسی به نقطه شروع بقیه، ولی خب اینم یه جوریشه...حتما برای من یه پلن دیگه داشته.

+خدایا شکرت...شکر
1. حاجی چرا یهو انقد همه چی سخت شد؟ :| من تجسم فضاییم تو دیواره. خب؟ بعد کلا بحث دوران و اینا که میشه دست و پام رگ به رگ که هیچی، رگای مغزمم دوران پیدا میکنن :| مرگ بر هندسه :| از این به بعد که از بحث ماتریسا میاد بیرون باید در اوج خداحافظی کنم و بعد از درصدای هشتاد نود به همون خود واقعی هندسه م برگردم :| بالاخره کل شی یرجع الی اصله، ملت به آغوش یار، منم به درصد ده بیست هندسه :| زیبا نیست؟ هست دیگه...
از دینی و عربی نگم براتون... دینی اون درسای احکام و اینا
هر روز می گذشت و جنگ من با خودم بیشتر می شد.نمره های پایین لب مرز و گاهی تجدیدی حرفای زده شده از دوست و خانواده عدم انگیزه و امید به بهتر شدن و اوضاعی که هرلحظه بدتر می شد و من...جهنم و سه سال تحمل کردم.
پیش دانشگاهی که بودم به خودم قول دادم کنکور تغییر رشته بدم اوضاع ریاضی و فیزیک بهتر شده بود اما هندسه تحلیلی بازهم تموم ساخته های تا الان و ازم گرفت.گریه تو کتابخونه و حرفای معلم جلوی همکلاسیام سال دوم دبیرستان و حس تحقیر شدن هرگز از یادم نمیره.نق
هندسه ((به یونانی: γεωμετρία)، ژئو«زمین»، مترون «اندازه‌گیری») شاخه‌ای ازریاضیات است که با شکل، اندازه، موقعیت نسبی اشکال و ویژگی‌های فضا سروکار دارد. ریاضی‌دانی که در شاخهٔ هندسه کارمی‌کند هندسه‌دان نامیده می‌شود. هندسه به‌طورمستقل درپاره‌ای از تمدن‌های اولیه به شکل بدنه‌ای از دانش عملی در مورد طول، مساحت و حجم ظهور کرد و پایه‌ریزی آن به عنوان یک دانش رسمی ریاضی در زمان تالس (قرن ششم پیش از میلاد) آغاز شد. در قرن سوم پیش از میلا
دو خطبه از امام علی(ع) که یکی بدون نقطه و دیگری بدون الف می باشد و همچنین نامه ای از طرف میرزا محمد الویری به احمد خان امیر حسینی سیف الممالک که بدون نقطه نوشته شده است را می توانید در این پاورپوینت مشاهده کنید.
خطبه های بدون الف و بدون نقطهحجم: 574 کیلوبایت
گام به گام فصل دوم هندسه 3(دوازدهم)
امروز هم برای پایه دوازدهمی های عزیر قصد داریم تا گام به گام فصل دوم هندسه دوازدهم را قرار دهیم . . همچنین شما میتوانید این مطلب را در ادامه مطلب و به صورت رایگان همراه با جواب دریافت نمایید .  
ادامه مطلب
میدونی درواقع یه حقیقتی وجود داره که وجدان من رو آزار میده و اون اینه که من تو این سه سال کمتر موقعی بوده که زیست رو فقط و فقط برای زیست بودنش دوست داشته باشم، یعنی همیشه اینطوری بوده که "زیست رو فلان جور بخونم که تو کنکور فلان درصد بزنم" یا "از فلان منبع فلان قدر تست بزنم که درصدمو به فلان برسونم"، و خب این اصلا جالب نیست. یا لااقل تایپ من نیست. این به تو اون لذت وصف ناشدنی آمیختن با مفاهیم و اون دیدکلی زیبا راجع به ماهیت چیزی که داری میخونی رو ن
روز وشبهایت بویِ غم می دهد
به گمانم یتیمی باز 
دلش شکسته.....!
آسمان هم میفهمد
شاید بیشتر از من و تو...
ولی پاییز جان
تو انگار هنوز هم کینه داری در دلت...
درست مثلِ یک قلبِ درب و داغون.
ولی اینها به کنار همه اش...
گاهی به این نقطه می رسم که حقیقتا همه چیز پوچ است
نقطه ای که نه شادی به لذت هایش
و نه غمگین به دردهایش...
چقدر شیرینه این لحظات
فقط نمیدونم چرا
توی همین لحظه که گفتم دلت هیچی نمیخاد;
دلت یجور مردن میخاد
یه جور جمع و جور کردن و رفتن میخاد
رفتن و ب
برای دریافت دریافت این کتاب ها با کارت عضویت به کتابخانه عمومی آیت الله اراکی مراجعه بفرمایید.
              رنجبران               

ردیف
عنوان

1
قصه از امام علی (ع) و یارانش

2
بارتیموس - طلسم سمرقند

3
بازار طاووس

4
بزن بیرون و بازی کن - بازی های دوست داشتنی بیرون از خانه

5
بهترین قصه گو برنده اسن؛ چطور قصه کسب و کارتان را رونق دهید

6
پیشانی شیشه ای (مجموعه داستان جنگ)

7
پینوکیو

8
جمشید (قصه های شاهنامه)

9
جوانان درباری و آرمانشهر

10
داستان های دوس
نقطه جی (G) یا جی اسپات در زنان کجاست؟

در مورد نقطه جی
(G) یا جی اسپات چقدر اطلاعات دارید؟ آیا این ناحیه تحریک شونده فقط در
زنان وجود دارد یا مردان هم نقطه جی دارند؟ آیا همه زنان می توانند جی
اسپات خود را پیدا کنند؟ چه پوزیشن هایی بیشتر باعث تحریک جی اسپات می
شوند؟
اگر همه این ها سوالات شما است با ما همراه باشید تا در این مورد
اطلاعات بیشتری کسب کنید. در این مقاله از بخش جنسی دکتر سلام به بررسی مکان نقطه جی د
همانطور که در بخش نخست (کلیات) مبحث بروزرسانی مدل اجزا محدود به آن اشاره شد، جمع آوری اطلاعات میدانی از رفتار واقعی سازه یکی از مراحل مهم این فرآیند می باشد. جمع آوری اطلاعات می تواند شامل هندسه سازه، رفتار مصالح و یا رفتار دینامیکی (مودال) آن باشد. در ادامه مبحث بروزرسانی مدل اجزاء محدود به معرفی روش های مختلف در مورد هریک از ابعاد فوق خواهیم پرداخت.
در این مقاله، به معرفی برخی از روش های جمع آوری هندسه سازه می پردازیم.

ادامه مطلب
در مورد نقطه جی (G) یا جی اسپات چقدر اطلاعات دارید؟ آیا این ناحیه تحریک شونده فقط در زنان وجود دارد یا مردان هم نقطه جی دارند؟ آیا همه زنان می توانند جی اسپات خود را پیدا کنند؟ چه پوزیشن هایی بیشتر باعث تحریک جی اسپات می شوند؟ اگر همه این ها سوالات شما است با ما همراه باشید تا در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنید. در این مقاله از بخش جنسی دکتر زخم به بررسی مکان نقطه جی در زنان و راه های تحریک بیشتر آن خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب

در هندسهٔ اقلیدوسی یک بادبادک یک چهارضلعی محدب است که دو ضلع مجاور برابر داشته باشد. برخلاف متوازی‌الاضلاع که دو ضلع روبروی برابر دارد. این چهارضلعی مانند بادبادکی است که در آسمان پرواز می‌کند و به همین دلیل این چنین نام گذاری شده‌است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از ایستگاه های ثابت سنجش صوت در تهران، آلودگی صوتی در ۱۱ نقطه در مرحله خطرناک قرار دارد.
ایستگاه های میدان نماز، خراسان، منطقه ۱۸، بعثت، افسریه، نیروی هوایی، شهید گمنام، شهران، تهرانسر، حکیم و آذری ایستگاه‌هایی هستند که شاخص آنها بالای ۷۰ و خطرناک است.
همچنین ۱۱ نقطه دارای شاخص آزاردهنده و شش نقطه نامناسب برای کودکان و بیماران است و از میان ایستگاه‌های ثابت سنجش صوت در تهران تنها دو نقطه وضعیت مناسب و سالم دارن
شب بود.حداقل به قدری که چراغ ها را روشن کنند.من در شهر خودم نبودم.حس عجیبی بود.تنها روی سنگ‌ها،کنار شورابیل نشسته بودم.به آدم هایی فکر می‌کردم که قبل از من آن‌جا نشسته بودند و فکر می‌کردند.یا افکاری که از ذهن‌شان می‌گذشت.به همه چیز فکر می‌کردم.به هیچ چیز.فکر کردم که فکر ها کجا می‌روند؟یعنی می‌شود شورابیل را که بگردی،کلی فکر درش پیدا کنی؟افکار فلانی و فلانی و فلانی.یا من که از این‌جا بروم،فکر هایم می‌مانند توی آب؟گم می‌شوند؟نکند سردشا
رئیس اداره برق آب پخش از برق رسانی به 36 متقاضی در 14 نقطه آب پخش خبر داد.
به گزارش سفیر جنوب؛محمدرضا پرویزی با اعلام این خبر اظهار داشت:به منظور رفاه و آسایش مردم،عملیات برق رسانی به 36 متقاضی برق در 14 نقطه آب پخش انجام شده است.

ادامه مطلب

در هندسه مقدماتی، واژهٔ عمود رابطهٔ دو خط را توصیف می‌کند که با زاویه قائمه با یکدیگر تقاطع می‌کنند. یعنی زمانی گفته می‌شود یک خط بر یک خط دیگر عمود است که آن دو خط با یکدیگر زاویه قائمه بسازند.

درد شروع توجه به یک نقطه است و مى تواند منشأ مواجهه ى بیشتر و آگاهى باشد.
وقتى براى اولین بار یا بعد از مدتها نرمشى انجام مى دهم، درد و کششى حس مى کنم، یا خشکى و گرفتگى اى. آنجاست که انگار عضله اى بیدار شده یا براى اولین بار کشف مى شود. آگاهى اى بیدار مى شود. که آن نقطه هست و مى خواهد حرکت کند. مى خواهد نفس بکشد. 
چند روزى که با مدارا نرمش را ادامه مى دهم، که به آن نقطه توجه مى کنم، نرم نرمک حرکت هایش روان مى شود و من از درد رها.
هندسه
.
.
.
.
کنکوریا می دونن چی میگم :)

نه وقت میشد یخونیم نه وقتی میخوندیم میفهمیدیم :)

تو این اپ که طراحی منحصر به فردی داره سعی کردیم این مشکلات رو حل کنیم

با ما همراه باشید

بله...

یک جزوه ساده و روووووووووووووووووووووون برای خوندن هندسه دهم

با مثال و همچنین تست

آره درست نوشتیم
تو این شما امکان تست زدن دارید که تو نوع خودش معرکه اس

خب دیگه

پس چرا منتظرید 

اگه کنکوری یا دهمی معطل نکن سرییییییییع دانلود کن 
اگر هم نیستید ب
شاید عشق این‌روزا هفتاد درصد از مغزمو اشغال کرده باشه؛ اما نتونم حتی یک درصدش رو به کار بکشم. مثل اینه که صرفاً یک مسیر تودرتو رو بری و برسی به نقطه‌ی اول. اول که نه؛ نقطه‌ای که هیچ اثری تو دنیای قابل لمس نداشته باشه. هیچ نقشی هم حتی. پنج‌تا حس، اسیر یه حس سردرگم.
من یه ویژگی یکی از دوستام رو که خیلی دوست دارم اینه که خیلی با خودش رو راسته و اصول زندگی اش (فارغ از درستی و غلط بودن) کاملن شفافه و نتیجه این که راحت می تونه قصایا و گزاره ها رو مبتنی بر اصول گسترش بده. همین باعث میشه به عنوان مثال، تصمیم گیری های خیلی راحت تری در مقایسه با من داشته باشه.
با این حال این شفافیت برای من وجود نداره و وقتی نگاه می کنم، حس می کنم اصول و خط قرمز هام در عمل خیلی منعطف ان. یعنی خیلی کارا رو اگه انجام ندادم ممکنه فقط به خا
من یه ویژگی یکی از دوستام رو که خیلی دوست دارم اینه که خیلی با خودش رو راسته و اصول زندگی اش (فارغ از درستی و غلط بودن) کاملن شفافه و نتیجه این که راحت می تونه قصایا و گزاره ها رو مبتنی بر اصول گسترش بده. همین باعث میشه به عنوان مثال، تصمیم گیری های خیلی راحت تری در مقایسه با من داشته باشه.
با این حال این شفافیت برای من وجود نداره و وقتی نگاه می کنم، حس می کنم اصول و خط قرمز هام در عمل خیلی منعطف ان. یعنی خیلی کارا رو اگه انجام ندادم ممکنه فقط به خا
وقتی دیدم که پست «نقطه ی عطف» یک تیک منفی خورده، بسیار ذوق زده شدم! می دانی چرا؟ آخر وقتی که پای یک پست تیک منفی میخورد، به این معناست که یک نفر واقعی و نه فیک و مجازی، صادقانه پست تو را خوانده و روی آن ایستاده و اندیشیده؛ هرچند به دلش ننشسته.

+ ای کسی که به پست «نقطه ی عطف» من منفی زدی، دمت گرم! چشم! از این به بعد، سعی می کنم تا بهتر و صادق تر بنویسم... 
الگوی هارمونیک خرچنگ توسط اسکات کارنی به عنوان یکی از دقیق‌ترین
الگوها در نظر گرفته می‌شود که نقاط بازگشتی بسیار نزدیک با اعداد فیبوناچی
را ارائه می‌کند.
این الگو با الگوی پروانه مشابه است ولی در محاسبات آن تفاوت وجود دارد.
در یک الگوی گاوی (صعودی)، نقطه B یک پولبک با نسبت 0.382 تا 0.618 از موج XA است.
موج
BC به اندازه 0.382 تا 0.886 از موج AB محسوب می‌شود و CD نسبت 2.618 تا
3.618 از موج است. نقطه D امتداد 1.618 موج XA است و در این نقطه
موقعیت‌های خرید اتخاذ می‌ش
نقطه‌ی خوشبختی آنجاست که با حال خراب و ابروی به هم پیچیده، توی خیابان قدم‌های تندتند برمی‌داری، چشم از تمام جهان برداشته‌ای و ناگهان مادرت از پشت صدات می‌زند. تند برمی‌گردی و می‌بینی اشاره می‌کند به زمین. یک نقطه‌ی کوچک قرمز را نشانت می‌دهد: «کفشدوزکه»
گره باز می‌کنی، لبخند روی لب می‌نشانی و خم می‌شوی روی زانوها که به نقطه‌ی قرمز کوچکی که چشم‌هایت را به روش بسته بودی سلام بدهی.
ما می پنداریم که در نقطه ی الف از زمان به دنیا آمده ایم و در نقطه ی ب از زمان می میریم و نابود می شویم، و فقط در میانه ی نقطه ی الف تا ب است که از هستی برخورداریم. تا زمانی که این تلقی غلط با ماست رنج خواهیم برد و رنج خواهیم داد. کره ی زیبا و زنده ی زمین را مآلا همین تلقی غلط است که تهدید می کند. دومین رای غلط ما این است که ما همین بدنیم، و هنگامی که این بدن می میرد ما نیز نابود می شویم. این رای غلط چشمان ما را به روی تمامی راه هایی می بندد که به وسیله آ
دو خطبه از امام علی(ع) که یکی بدون نقطه و دیگری بدون الف می باشد و همچنین نامه ای از طرف میرزا محمد الویری به احمد خان امیر حسینی سیف الممالک که بدون نقطه نوشته شده است را می توانید در این پاورپوینت مشاهده کنید.
لینک دانلود مستقیمحجم: 574 کیلوبایت
در هندسهٔ اقلیدوسی یک بادبادک یک چهارضلعی محدب است که دو ضلع مجاور برابر داشته باشد. برخلاف متوازی‌الاضلاع که دو ضلع روبروی برابر دارد. این چهارضلعی مانند بادبادکی است که در آسمان پرواز می‌کند و به همین دلیل این چنین نام گذاری شده‌است.

منبع
علم دینی
مبحث علم دینی، یکی از مباحث چالشی است که با دو رویکرد مخالف و موافق همراه است.یکی از موافقان نظریهٴ علم دینی، آیت الله جوادی آملی دام‌ظله است.در
مسیلهٴ چگونگی تحقق علم دینی، رویکرد حداکثری را به دین می‌پذیرند و
معتقدند که دین، شامل تمام علوم می‌شود و علم غیردینی وجود ندارد.دیدگاه حداکثری علم دینی، دارای سه مرحله است: ١. قرار دادن عقل در هندسهٴ معرفت دینی؛ ۲.تنفیذ شرع بنای عقلا را؛ ۳.تبیین کلیات علوم با دلیل نقلی.این مراحل به صورت
نگاه های گهگادر نگرانت بهم ثابت کرد که باید توضیح بدمگاهی باید اطمینان داشت و بدون گلبول سفید حرکت کرد
صبح بیدار میشی و چیزی نمیبینی ایا دنیا سیاهست؟ حرف های ما به دنیا وجودیت داده
شوکه شدم از این بیماری خیره مانده بودم سهمی از تو ندارم سهمگیم است
دو معز فعال جهان را تغییر خواهد داد
خوتب نیستی اینها حقیقته در دنیایی که هستیگ
در خاطرات خوشم مرا تجزیه کنید که بد شدیم 
نقطه متقارن شوم متقارن شوم تا نقطهخیلی ساده از کنار این بزرگوار رد میشویده
از ترموکوپل همواره به عنوان عنصر حس کننده در سنسور حرارتی ویا سویئچ حرارتی استفاده می شود. اصول کاری ترموکوپل براساس دو فلز غیرمشابه است که بین آنها نقطه اتصال کوچکی ایجاد شده وبا تغییر دمای محیط اختلاف پتانسیل نقطه اتصال تغییر می کند. اختلاف پتانسیل نقطه اتصال برای یک نقطه اتصال قابل اندازه گیری نیست اما زمانی که دو نقطه اتصال در یک مدار قرار گیرند به طوری که هر یک از دو نقطه اتصال در دمای متفاوت با دیگری قرار داشته باشد آنگاه ولتاژی در حد
منقول است که حضرت امیرالمومنین علی علیه السّلام فرموده اند: «العِلمُ نُقطةٌ کَثّرَها الجاهلون؛ علم، تنها یک نقطه است که جاهلان آن را زیاد و تکثیر کرده‌اند».پ‌ن۱: در روایت دیگری از حضرت علی علیه السلام نقل شده است: تمام آنچه در «قرآن» است، در «سوره حمد» است، و آنچه در «سوره حمد» است، در «بسم الله الرحمن الرحیم» است، و آنچه در «بسم الله الرحمن الرحیم» است، در «باء بسم الله» است و آنچه در «باء بسم الله» است در «نقطه‌ی باء» است و «من نقطه زیر
when deciding whether it would be profitable to produce a product, or offer a service, companies do a breakeven analysis
شرکت ها، تصمیم گیری در خصوص سودآور بودن یک محصول یا خدمات را، از طریق تحلیل نقطه سر به سر انجام می دهند. 
(BE quantity : fixed cost÷(price minus variable
تعداد تولید در نقطه سر به سر : هزینه ثابت تقسیم بر قیمت هر واحد منهای هزینه متغیر هر واحد
@financialdictionary
 راهنمای کامل پیدا کردن نقطه جی در زنان  آموزش تصویری تحریک نقطه جی در مردان  محل نقطه جی در خانمها • روش پیدا کردن نقطه جی زن برای ماساژ  نقطه جی در مردان کجاست؟ روش پیدا کردن نقطه p (پروستات) مردان  پروستات و نقطه جی مردان  Images for ‫مالش دادن نقطه جی‬‎ اوج لذت جنسی خانم ها در نقطه جی نهفته است  موضع جی  نکاتی در مورد نقطه جی (g پیدا کردن نقطه جی اسپات در زنان  پیدا کردن نقطه جی در مردان و تحریک آن + عکس  محل نقطه جی در خانمها • روش پیدا کردن  ر

مرد ثروتمندی که زن و فرزند نداشت، به پایان زندگی اش رسیده بود.کاغذ و قلمی برداشت تا وصیت نامه ی خود را بنویسد. او نوشت:« تمام اموالم را برای خواهر می گذارم نه برای برادر زاده ام هرگز به خیاط هیچ برای فقیران.» 
اما اجل به او فرصت نداد تا نوشته اش را کامل و ان را نقطه گذاری کند. پس تکلیف آن همه ثروت چه می شد؟ 
برادرزاده ی او تصمیم گرفت وصیت نامه را این گونه تغییر دهد: « تمام اموالم را برای خواهرم می گذارم؟ نه! برای برادرزاده ام. هرگز به خیاط. هیچ بر
همانطور که می‌دونید معادله عمومی منحنی بیضوی به شکل y2 = x3 + ax + b می‌‍باشد که در ورژن بیت کوین مقدار ضریب a برابر صفر و مقدار ثابت b برابر 7 می‌باشد. نمای کلی منحنی بیضوی بیت کوین به شکل زیر می‌باشد:

از ویژگی‌های جالب این منحنی عبارتند از:1-  اگر دو نقطه را در روی منحنی انتخاب کنید که خط واصل آن‌ها عمودی نباشد، خط واصل این دو نقطه، نقطه سومی را روی منحنی قطع خواهد کرد، که اگر این  نقطه را نسبت به محور xها متقارن کنیم، حاصل آن برابر با حاصل جم
چه غریب ماندی ای دل...نه غمی..
نه غم گساری..
نه به انتظار یاری...
نه ز یار انتظاری...
#ابتهاج
پر از سه نقطه ام...
پر از مکث..
مکث برای زیستن...
و یا نزیستن..
میخوام سه نقطه هایم را پرت میکنم از زندگی ام بیرون ...
و افسار زمانی که دارم رو به دست بگیرم...
نمیدونم چه قدر به خط پایان مونده...
و یا چه قدرش رو طی کردم...
فقط میخوام همونی بشم که باید باشم...
همونی که واقعا هستم...
زنگ
درس
فعالیت های انجام شده (تدریس)
فعالیت های خواسته شده (تکلیف)

اول
ریاضی
حل مسئله از فصل هندسه
سوال دو صفحه 52 کتاب تکمیلی در دفتر

دوم
اجتماعی
چک کردن فعالیت ها و کاربرگ ها
امادگی برای جلسه بعد

سوم
ورزش
تدریس حرکت پاشنه پنجه
تحقیق 5 صفحه دست نویس (اختیاری کسانی که نمره کم دارند)

چهارم
معارف
بررسی درس هشتم
امادگی برای جلسه بعد
فقط هوشنگ سیحون میتونست سازنده ‌ی آرامگاه خیام باشه.شعر دیواره رو بده جلال‌الدین همایی انتخاب کنه،ده پایه متقاطع رو برای اشاره به هندسه،گل سنبله رو در اشاره به ریاضیات،و ستاره ‌ی سقف رو برای اشاره به نجوم تعبیه کنه،و حتی درختای زردآلو رو برای تحقق آرزوی خیام که در چهار مقاله ی عروضی اومده!
ایران ارشیتکت چیست؟
ایران ارشیتکت بیش از ۶۰۰۰ سال تاریخ پیوسته دارد.
دست کم از ۵۰۰۰ق. م معماری هر چه باشد سازنده و سامان دهندهٔ فضای زیست انسان است.
مقصود ادراک گذشته و آموختن آن گوهر اساسی ایران ارشیتکت، یعنی فضاست، چیزی که دیگر زمان نمی‌شناسد.
فضای شهری واجد همین گوهر اساسی است.
گرایش اجتماعی و معماری
عامل اصلی وحدت و هماهنگی ایران ارشیتکت در گرایش و اعتقادهای مذهبی نهفته‌است.
گرایش‌های مذهبی که محور اصلی آن احدیت و وحدانیت است.
فرهنگ ا
سلام
خیلی سخت  و غیرقابل باوره که بعد چندین سال تلاش و محبت خراب بشه
خراب بشه یعنی مجبور باشی از نقطه صفر شروع کنی..
حال آدم های ورشکسته رو دارم
دیدی گاهی به گذشتت نگاه میکنی میگی واقعا چه توان و قوتی داشتم و الان ندارم
مثلا اگه برگردم به فلان سال دیگه نمیتونم فلان کارم رو انجام بدم..
منم خیلی برام سخته از نقطه صفر شروع کنم..
خواب مفید ندارم
زندگی مفید ندارم
همش اذیت شدنه همش عذابه
وبلاگم شده سراپا انرژی منفی خخ
روزهای بدی رو میگذرونم دعام کن
چو
جهل به همراه تعصب وحشتناک ترین سلاح کشتار جمع ..

نسل ها بعد از این دو ابزار ویرانگر، تلفات می دن .. تا نسلی اصلاح بشه ..
اینجا گاهی حضور خدا رو هم نمیشه حس کرد .. گاهی خدا بنده ای رو در ظلمات ترین نقطه زمین می ذاره .. و گاه بنده ای رو در نزدیک ترین نقطه به خودش .. تفاوت ها در چی بوده؟؟؟
کامیون محبوب Ford-F MAX برای یورو تراک سیمولاتور۲
ورژن تست شده: ۱.۳۵ + ۱.۳۶
حجم فایل: ۶۲مگابایت
دانلود از طریق لینک زیر: 
https://xip.li/VZ7vin

▪ نقطه ضعف: ❌

▪ نقطه قوت:
- طراحی قوی
- بدون افت فریم 
- دارای انواع تیونینگ و شاسی
- دارای برند انحصاری
دوستان عزیز دقت کنید که :
۱- همه(یعنی همه) و دقیقا همه باید روز دوشنبه دفترچه‌های برنامه‌ریزی که دریافت کردند را تحویل بدهند.(چه سفید چه سیاه)

۲ - قابل توجه کلاس‌های ۸/۳ و ۸/۴ ، روز دوشنبه هر کدام دو زنگ هندسه دارید و ۸/۴‌ایی‌ها دو زنگ هم کامپیوتر دارند.
هر دو مطلب ۱ و ۲ در صورت باز بودن مدرسه برقرار خواهد بود.
یا علی
اولش با کلی انگیزه رفتم خریدمش 
ولی الان دارم فکر میکنم من اهل اون همه جنگولک بازی نیستم 
میخواستم برای هر کارم یه جدول بکشم حتی خواب و فیلم واهنگ و ...
الان امروز میگه :"این دفتر خوراک نقطه خط بازی کردنه "
واقعا هم خوراک نقطه بازیه !!!
:)))
بسم الله
میدونی. یه نقطه ی تاریک توی مغزم و زندگی هست. یه نقطه ی درد. یه نقطه که نمی تونم توی وجودم حلش کنم. و هر چند وقت یه بار مجبورم باهاش مواجه بشم... مجبورم... و این درد مواجه همیشه با من همراهه... انقدر که مثلا مجبور بشم برم اینستاگرامی که اذیتم می کنه رو چک کنم.... ازش اسکرین شات بگیرم و به خاطر بسپرمش.... و بجنگم... با سیاهی اش توی وجودم بجنگم...
چقدر دلم میخواست روبروت میشستم و دستت رو میگرفتم و گاهی از خودم برات می گفتم.... گاهی... قیافه من شبیه ادم
پرتال جامع علوم صوتی فایل های صوتی,آموزشی ,بسیار جذاب,وآموزنده WPESHARAT سیاه چاله ها و کرمچاله ها نیروی گرانش نزدیک یک سیاهچاله بسیار قوی است چرا که همه ذرات سیاهچاله در یک نقطه در مرکزآن متمرکز شده اند. فیزیکدانان به این نقطه، نقطه تمرکز (singularity) می گویند و بر این باورند [...]
این نوشته سیاهچاله و کرم چاله ها پل های زمانی هستند برای اولین بار ظاهر می شود در Wpesharat & پرتال جامع علوم صوتی اشارت.
گاهی آدم ترجیح می دهد سکوت کند.
ولی آن همه اراجیف و بی احترامی را طاقت نمی آورد.
نیرویی مغلوب به گلویش چنگ می اندازد
و مانع می شود که سخن بگوید.
ولی تاب نمی آورد و بالاخره حرف هایی که بر قلبش سنگینی کرده
را پرتاب می کند بیرون.
حالا من به این نقطه رسیده ام.
به نقطه ای که دلم می خواهد سکوت کنم
اما اگر چیزی نگویم خفقان می گیرم.
معصومه باقری
برشی از رمان
1. چرا دو شنبه نمیشه بریم عروسی و از شر این ناخونای دسته بیل راحت شم؟ :| کوتاهشون کنم، دلم برا خود بچه مثبتم تنگ شده :|
2. مامانم صبح بیدارم کرد درس بخونم :| نمی دونم چه فکری راجع به من کردن :|| رفتن بیرون و منم تا بیان تنهایی تو خونه قر دادم :| شما هم وقتی تو خونه تنهایین قر بدین خیلی حال میده :)))
3. ری ری زنگ زد دو ساعت تمام خودش حرف زد :|| دست منو از پشت بسته تو حرف زدن :||
4. باورتون میشه؟؟ دارم حاضر میشم برم مدرسه :| 
5. امروز شیمی و هندسه و فیزیک امتحان دارم.
1. چرا دو شنبه نمیشه بریم عروسی و از شر این ناخونای دسته بیل راحت شم؟ :| کوتاهشون کنم، دلم برا خود بچه مثبتم تنگ شده :|
2. مامانم صبح بیدارم کرد درس بخونم :| نمی دونم چه فکری راجع به من کردن :|| رفتن بیرون و منم تا بیان تنهایی تو خونه قر دادم :| شما هم وقتی تو خونه تنهایین قر بدین خیلی حال میده :)))
3. ری ری زنگ زد دو ساعت تمام خودش حرف زد :|| دست منو از پشت بسته تو حرف زدن :||
4. باورتون میشه؟؟ دارم حاضر میشم برم مدرسه :| 
5. امروز شیمی و هندسه و فیزیک امتحان دارم.
آموزش ترسیم پرسپکتیو یک نقطه ای و نقطه گریز
 روش تعیین نقطه گریز در پرسپکتیو یک نقطه ای

همان طور که گفته شد در پرسپکتیو یک نقطه ای یک دسته خط موازی وجود دارد که در تصویر از حالت توازی خارج شده و در یک نقطه به نام نقطه گریز که روی خط افق قرار دارد به هم م یرسند. برای تعیین این نقطه پس از رسم دیاگرام ترسیم در صفحه پلان (افقیه) عمودی بر خط (SP) پرسپکتیو، کافی است از نقطه ایست ناظر نمایش VP افق در صفحه جبهیه فرود آید. پای این عمود نقطه گریز خواهد بود و
سیستم نقطه زن پالسی
سیستم نقطه زن پالسی ، شعاع زن، ردیاب یا  هر سه به یک معنی می باشد و به دستگاه فلزیابی گفته می شود که وظیفه آن شناسایی محدوده احتمالی وجود فلز می باشد. کار کردن با این نوع فلزیاب ها کمی دشوار بوده و اپراتور حتما باید دارای تجربه کافی برای کار با این نوع دستگاه باشد.
از مزیت های این نوع فلزیاب ها  ، سیستم نقطه زن پالسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:• دارای لوپ بزرگ برای جستجوی مساحت بیشتر• هرچه قدر لوپ فلزیاب  بزرگ تر شود عم

سوئیچ فشار
سوئیچ ها تجهیزات ایمنی هستند که رسیدن پارامتر فرایند به نقطه خاصی را تعیین و وضعیت الارم یا اینترلاکهای ایمنی را فعال میکنند. سوئیچ های فشار در فشار فرایندی مشخصی تنظیم میشوند و زمانیکه فشار به نقطه تنظیم رسید یک مدار الکتریکی را فعال میکند. در مورد سوئیچ های فشار تفاضلی، اختلاف فشاربین دو فشار فرایندی، مانیتور شده و زمانیکه این اختلاف به میزان از قبل تعیین شده رسید سوئیچ فعال میشود.
برای توصیف نحوه عملکرد سوئیچ ها از دو عبارت
هو

سلطان اولیاء [علی] علیه صلوات الله العلی الاعلی فرمود تمام قرآن در حمد است و تمام حمد در بسم الله و هرچه در بسم الله در نقطه باء و انا النقطة تحت الباء ، یعنی چون رجوع حروف و خطوط فرقانی به جمع عینی قرآن شود و غبار تعینات الفاظ برخیزد خط به نقطه رسد ، مقید مطلق گردد ، و در مقام ام الکتاب که عالم اسماء است با حقیقت انسان که حضرت جامع است واحد شود.

حاج میرزا حسن صفی علیشاه
عرفان الحق صفحه ۶۵
رفتار متریال غیرخطی
در: آموزش تحلیل غیرخطی با سپ, تحلیل های غیرخطی در Etabs
 در تحلیل غیرخطی شما برای مدلسازی رفتاری اجزا از رابطه کلی نیرو- تغییر شکل یا منحنی‌های دیگری که رفتار را نشان می‌دهند استفاده میکنید. در شکل زیر به نقل از FEMA356 منحنی ساده شده کلی رفتار بار- تغییر شکل نشان داده شده است. این مدل از نقطه A (عضو فاقد بارگذاری) تا یک نقطه تسلیم مؤثر در B، خطی است و بین نقاط B و C سختی کاهش یافته‌ای به صورت خطی وجود دارد که با یک کاهش ناگهانی در
شرایط شرکت در آزمون یوس
آزمون یوس فقط برای کسانی است که مقطع دبیرستان یا پیش ­دانشگاهی خود را خارج از خاک ترکیه گذرانده­ اند و مردم ترکیه اجازه­ شرکت در این آزمون را ندارند.
افرادی که می­توانند در این آزمون شرکت کنند، باید شرایط ذیل را داشته باشند تا موفق به گذراندن این مرحله گردند:
متغاضیانی می توانند در این آزمون شرکت داشته باشند که در حال گذراندن سال آخر دبیرستان بوده و یا فارغ ­التحصیل شده باشند.
تنها اتباع خارجی می­توانند در این آزمون
همیشه در بازی‌های بتل رویال، پیدا کردن بهترین نقطه برای فرود آمدن داستان خاص خودش را داشته. شرایط برای فرود آمدن در Call of Duty Warzone هم نه تنها از این قضیه مستثنی نیست بلکه به مراتب پیچیده‌تر هم هست. در هر رقابت بازی ۱۵۰ نفر از هواپیما به پایین می‌پرند که فعلا ۴۰ نقطه برای فرود آن‌ها در نظر گرفته شده. البته مثل تمام بتل رویال‌ها، ارزش این ۴۰ نقطه از نظر لوت با هم برابر نیست و طبیعتا همین موضوع، باعث هجوم بسیاری از بازیکنان به نقاط خاصی از نقشه م
هرآنچه که باید در رابطه با دستور Break در اتوکد بدانید در این مقاله برای شما آورده شده است. وظیفه دستور Break این است که:
آبجکت انتخاب شده را در دو نقطه می شکند و به دو بخش تقسیم می کند.
همچنین می توانید دو نقطه gap  روی یک آبجکت مشخص کنید و آن را به دو بخش تقسیم کنید. اگر دستور Points در یک آبجکت خاموش باشد، نقاط به طور خودکار در آبجکت ایجاد می شوند.
دستور Break در اتوکد همچنین اغلب برای ایجاد یک فضا در بلاک یا متن استفاده می شود.

توجه داشته باشید که prompts نم
بابام به زور سنجش رو ثبت نام کرده و به زورم میخواد منو ببره امتحان بدم :/ 
واقعا نمیتونن درک کنند اندازه جلبک حالیم نیست !!!! 
حتى تو هندسه هم دیگه چیزى یادم نى :( 
واقعا نمیدونم با خودم چى کار میکنم ، چجورى میخوام سال دیگه کنکور بدم در صورتى که حتى یدونه تست فارسى هم توى یازده سال تحصیلیم نزدم :/ 
یه جورى دارم گند میزنم به همه چى که حتى اون نیمچه امیدى که باید از اختصاصى هام داشته باشم دود شد رفت هوا 
ابان واقعا چته ! به خودت بیا لامصب !!!! چرا به خود
کُرم گذاری روی سقف:
1- ابتدا یک نقطه از بدنه را به عنوان مبناء در نظر گرفت و خط تراز آن را دور می گردانیم. سپس با ریسمان رنگ شده خط تراز را ترسیم می کنیم.
2- با متر از خط تراز تا سقف اندازه گرفته تا پایین ترین نقطه سقف را بدست آوریم.
3- بعد از تعیین پایین ترین نقطه در آن محل کرم را اجراء نموده و فاصله کرم تا خط تراز را اندازه می گیریم این کرم را اصطلاحاً (اوستاکار) گویند.
4- بر مبناء اندازه گرفته شده (کُرم اوستاکار) و خط تراز مبناء در زوایای دیگر سقف کرم
در دمای معین، سورفکتانت های غیر یونی در اب، بیشتر حل نمی شوند و فاز را با تعداد زیادی از سورفکتانت ها تشکیل می دهند.با توجه به این قطرات این خاص دما به نام ابر نقطه یا دمای برگشت پذیری فاز برای سورفکتانت های غیر یونی مشخص می شود که روند نزدیک تر به ابر نقطه عمل شود.ابر نقطه را می توان با توجه به دمای عملیاتی مورد نظر با استفاده از افزودنی های کافی تنظیم کرد.

At a certain temperature, non-ionic surfactants in water do not dissolve further and form a phase with a large number of surfactants. It is determined that t
نقطه گذاری مغز: روش درمان نقطه گذاری مغز (BSP) یک رهیافت درمانی تقریبا جدیدی است.
که برای دسترسی انجام دادن و غلبه بر آسیب، عواطف منفی و درد به فرد کمک می کند .
و شامل دردهای فیزیکی است که به صورت روانشناسی واکنش مغزی نشان داده می شود.تکنیک نقطه گذاری مغز
روش نقطه گذاری مغز از طریق کار دوید گرند[۱] بر روی افراد آسیب دیده معرفی شد.
و بسیاری از متخصصان سلامت روان که از این رهیافت استفاده می کنند.
آن را یک رهیافت درمانی موثر برای یک سری از مشکلات سلام
طبق تصویر زیر برای تعیین اینکه نقطه در داخل مثلث قرار داره یا خارج از آن باید  زاویه سه مثلثی که رئوس مثلث با نقطه مورد نظر می‌سازند را محاسبه کنین، حالا براحتی  می‌تونین با جمع کردن زوایا، طبق شکل زیر موقعیت نقطه را مشخص کنین،  اگر α+β+γ=360 باشد، نقطه در داخل مثلث و اگر α+β+γ<360 در آنصورت نقطه در خارج از مثلث قرار دارد. از این ترفند ساده ریاضی برای تشخیص وجود نقاط در داخل چند ضلعی هم می‌توانید استفاده کنید...
کاربرد این مسئله ساده ریاضی بیش
رسم الگو بچگانه:
اندازه های ( دور سینه . دور کمر .دور باسن) هر کدام بزرگترین عدد بود نقطه A.B بدست می آید از (C.A.D.B)قد لباس را پایین می آییم از نقطه Aسانت 1.5 پایین می آییم نقطه A.H دور گردن 1/6+1 جلو می رویم یکنیم ساز 1 سانتی داخل می شویم و هلال را رسم می کنیم Hسرشانه را ادامه می دهیم و 2.5-3 سانتاز این نقطه پایین می آییم و دوباره سرشانهرا علامت می زنیم نقطه M بدست می آید K.Sقد بالاتنه پشت1/2(K.S) خط سینه بدست می آید از نقطه Mصاف پایین می آییم و دم آن را هلال می کنیم ت
گاهی در مسیر رشد به جای سنگین‌تر شدن ، چیزی اضافه شدن، باید یک چیزهایی از تو کنده شود، باید شاخ و برگ‌هایت هرس شده و بارهای اضافی‌ات رها شود تا سبک‌بال پر پروازت اوج بگیرد!
 مثل همین نقطه‌، فاصله است بین "یا علی" تا "با علی" ، تا نقطه‌ی "یا"یمان نیفتد به "با" نمی‌رسیم ...
+ عید غدیر مبارک!
*وَ أنْ لَیسَ لِلانسانِ إنسانِ إِلّا ما سَعَى. سوره نجم/۳۹
+در توابع  ریاضی اکسترمم‌های نسبی نقاطی از تابع‌اند که رفتار تابع در آنها از لحاظ صعودی و نزولی بودن تغییر می‌کند.
++ هر نقطه اکسترمم، یک نقطه بحرانی است اما عکس آن صادق نیست. نقطه‌ی بحرانی مشتق صفر است (همان توقف) اما تغییر رفتار قبل و بعدش نداریم. همواره صعودی یا نزولی

فکر می‌کنم همه‌ی آدم‌ها یک نقطه‌ی عطف در زندگی‌شان دارند. گاهی هم چند تا. به زبان ریاضی‌اش می‌شود نقطه اکسترمم
فصل سوم ) تحلیل و طراحی یک ساختمان
هفت طبقه بتنی با دیوار برشی : معرفی سازه ، ایجاد هندسه سازه ، تکمیل هندسه
ساختمان، ایجاد
خرپشته ، جابه جایی تیرهای پاگرد ،
ترسیم دیواهای برشی، معرفی مشخصات ، اختصاص مشخصات سازه ، کاهش منحنی
عناصر،نامگذاری
عناصر، بارگذاری سازه ، تحلیل سازه .

برای دیدن توضیحات کامل و یا خرید پستی و یا عکس محصول اینجا را کلیک کنید
 تبیین‌ عقاید شیعه‌ به‌ بهترین‌ بیان‌ و زیباترین‌ شکل‌ از جمله‌ مسائل‌ مهمی‌ است‌ که‌ باید نسبت‌ به‌ آن‌ اهتمام‌ شود و برای‌ مقابله‌ با تهاجم‌ دشمن‌، توجه‌ مضاعف‌ به‌ این‌ نقطه‌ حساس‌، ضروری‌ است‌. ۱۳۷۴/۰۲/۳۰
اولین همایش استانی رویکردهای نوین در آموزش ریاضی باموضوع تکنولوژی
محورهای همایش:
1-تاثیر فناوری نوین در یادگیری هندسه
2-شکوفایی استعدادهای ریاضی
3-سیستمهای هوشمند و ریاضیات
4-تاثیر فناوری نوین در یادگیری ریاضی به کمک ایجاد کارگاه ریاضی
مخاطبین همایش: دبیران، دانش آموزان و دانشجویان
تاریخ :٢٩ فروردین ١٣٩٨
مکان : شهرستان تنگستان
الگوی هارمونیک AB=CD یک ساختار قیمتی چهار نقطه‌ای است. بخش اول قیمتی تا حدودی اصلاح می‌شود و حرکت قیمتی مساوی را از محدوده اصلاح قیمتی طی می‌کند. نسبت‌های فیبوناچی در این الگو بایستی در نقاط خاصی روی دهند. در الگو AB=CD نقطه C به عنوان سطح تکمیل الگو در نظر گرفته می‌شود. هر چند بسط BC در این ساختار بسیار اهمیت دارد، اما مهم‌ترین عدد هارمونیک (Harmonic) نقطه دقیق تکمیل AB=CD است.
ادامه مطلب
نقطه.
سر خط
.
.
.
نقطه.
سر خط
.
.
.
نقطه؟ سر خط؟
«شاید گفتنی نیست و شاید باید گفته شود، شاید از گفتنش باید خجالت بکشم و شاید آنقدر مضحک است که از این که باید از گفتنش خجالت بکشم، خجالت می کشم.»
به نقطه ای رسیده ام که نمی دانم باید گذاشته شود و بروم سر خط یا چنان این پاراگراف لعنتی را ادامه دهم که از هجومِ حجمِ سنگینِ واژه هایش به سُتوه بیایم و یکباره خط بطلان بکشم روی همه ی پاراگراف های زندگی و آنی این چرک نویس را پاره کنم!
ادامه مطلب
 حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی مهم خود در سی‌امین روز رحلت حضرت امام خمینی رضوان‌الله‌تعالی‌علیه به تبیین «مقاومت و ایستادگی امام خمینی» پرداختند و در ذیل آن، هدف از مقاومت را، بازدارندگی عنوان کردند و فرمودند «عزیزان من! یک نکته این است که هدف مقاومت عبارت است از رسیدن به نقطه‌ی بازدارندگی. هم در اقتصاد، هم در مسائل سیاسی کشور، هم در مسائل اجتماعی، هم در مسائل نظامی باید به نقطه‌ای برسیم که این نقطه بازدارن
مقایسه برق و آب در تهویه مطبوع
برق از نظر هوا ، بخار یا آب متفاوت است زیرا در واقع گرما را از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل نمی کند. بنابراین ، شامل آن در لیست رسانه های انتقال گرما می تواند در نگاه اول گمراه کننده باشد. برق به بهترین وجه می تواند به عنوان مقداری الکترون یا در حال حرکت و یا در حالت استراحت تعریف شود. هنگامی که این الکترون ها در حالت استراحت قرار دارند ، به آنها ایستا گفته می شود (از این رو اصطلاح برق استاتیک). الکترونها در حال حرکت ا
توضیحات
فاصله ی بین و نقطه را یک خط در نظر بگیرید. طول این خط را می توان با استفاده از فرمول فاصله دو نقطه بدست آورد.
مراحل پیدا کردن فاصله دو نقطه
۱- مختصات دو نقطه ای که میخواهید فاصله آنها را پیدا کنید، را بدست آورید.
مختصات نقطه اول را  (x1,y1) و مختصات نقطه دوم را (x2,y2) مینامیم.
نکته: اهمیتی ندارد کدام نقطه را (x1,y1) و کدام نقطه را  (x2,y2) بنامیم. مختصات افقی نقطه اول  x1 و مختصات افقی نقطه دوم x2میباشد. مختصات عمودی نقطه اول y1 و نقطه دوم  y2 میباشد.
۲-
نمی دانم
شاید این خاک نفرین شده؛ اما چون منی که به نفرین اعتقادی ندارد چگونه این فاجعه ها را هضم کند؟!
اما شکی نیست که ما تاوان جهلمان و جهل پدرانمان را میدهیم. این ها چوب ساده لوحی ماست که در آستینمان فرو شده
اما غم انگیز تر آن است که ما از نادانی خودمان باخبریم و همچنان بر ندانستن ثابت قدم! اینکه هنوز هم در این فلاکت دست و پا میزنیم تاییدی بر این مساله است.
افسوس که نه وقاحت وحشی های روبرویمان تمامی دارد و نه مظلومیت ما
بر ماتم ما نقطه ی پایانی
مرا التیام گردی میم حدقه شده بر پهنه ی عریض سینه ات شوقی طویل در
انداختن زنجیر دست پشت قامتت درون گودی، بالای تپه ی یله شده بر پهنه ی
مکان، نظاره گر طواف چشمهایم بر ظرافت طبع وجودی است که مرا علاقه‌مند به
همچون تویی کرده است که فقط پای رفتن داری. تنِ لش خسته ِنرسیده به قامت
آرزوهایم درون ترقوه ی نحیف ات لانه کرده و من هم گردن نهاده بر لبه ی سقوط
آزاد اندامت، ساختمان این هندسه را امیدوارانه خواهانم.

- تو به من پا هم ندادی ولی من دلمو بهت دادم
باربری اختیاریه افراد بسیاری در جامعه به طور پیوسته در حال جا به جایی و حمل اثاث و بار خود از نقطه ای به نقطه دیگر می باشند. باربری اختیاریه در محدوده اختیاریه در حال فعالیت می باشد و با ارائه خدمات و امکانات درجه یک گزینه مناسبی برای حمل بار شما می باشد. حمل […] باربری اختیاریه
منبع : سپند بار
نامبرده بعد دوماه قراره فردا صبح بخوابه و میخواد بر طبل شادانه بکوبه:/
بعله فردا کلاس هندسه و ریاضیم رو قراره بپیچونم و خب والدینمم ذره ای خبر ندارن فردا کوییز ریاضی دارم!!!!
در واقع من برنامه ریزی خیلی خوبی داشتم منتها دیروز یه اتفاقات پیش بینی نشده افتاد و از ساعت سه ظهر تا یازده شب من کلن سوخت شد!!شما میدونید این ساعت واسه یه بچه که هم باید به کارای عملی تئوری مدرسش برسه هم برا کنکورش بخونه چقدررر مهم و با ارزشه؟؟
آره خلاصه نتونستم خودمو تا
در دورهٔ ابتدایی با مفاهیم حساب و هندسه آشنا شدید. در دورهٔ اوّل متوسطه از دانش ریاضی خود استفاده می‌کنید و آن را به کار می‌برید تا معلومات ریاضی خود را افزایش دهید؛ اما چگونه باید ریاضیات را آموخت؟برای یادگیری ریاضی، خودتان دست‌به‌کار شوید؛ در کلاس نقش فعّالی داشته باشید؛ فقط شنونده بودن کافی نیست. فعالیت‌های کتاب درسی به شما کمک می‌کنند تا در جریان کلاس سهیم باشید. متن فعالیت‌ها را با دقّت بخوانید و به‌صورت فردی یا گروهی کارهای خوا
آدم ها همیشه نگاهشان در پشت سرشان بدنبال گمشده ای در گذشته است و یا چشمانشان آنقدر دور ها را نگاه میکند و بدنبال پیدا کردن دوست داشتنی های به وقوع پیوسته و آرزویی که آمینش به دل نشسته و رویایی که در آینده بساطش را پهن کرده ،این آدم ها شاید یکدل سیر موهایشان را در تصویر آینه رها نکرده باشند ،فقط مقابلش دویده اند ،البته گاهی آدمها محکومند به دویدن ،آدمها گاهی وسط نقطه ای بدنیا می آیند که برای بوجود آمدن آن هیچ تقصیر یا اشتباهی نداشته اند و همان

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها